וינשטיין: סימון מערכת המשפט כאויבת העם - נקודת שפל

היועץ המשפטי לממשלה הודף הביקורת על בית המשפט העליון: "כל האנשים החפצים בהמשך קיומה של החברה הישראלית כחברה דמוקרטית חייבים להתקומם". מוקדם יותר עצר בג"ץ הריסת בתי מחבלים

וינשטיין. ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין תוקף בחריפות הביקורת שהושמעה נגד בית המשפט העליון, אחרי שהיום (חמישי) עצר בג"ץ את הריסת בתי המחבלים שהרגו את בני הזוג הנקין, מלאכי רוזנפלד ודני גונן ז"ל. "סימון מערכת המשפט כאויבת העם היא נקודת שפל", כתב וינשטיין. "למולה, כל האנשים החפצים בהמשך קיומה של החברה הישראלית כחברה דמוקרטית חייבים להתקומם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום (חמישי) נענה בג"ץ לעתירה שהוגשה על מנת להרוס את בתי המחבלים שהייתה אמורה לצאת לדרכה היום: "ניתן בזאת צו ארעי שלפיו לא יוחרם ולא ייהרס המבנה נושא עתירה זו עד להחלטה אחרת".

במקביל התבטא בחריפות שר הקליטה זאב אלקין בשל החלטת השופטים. ״אני קורא לבג״ץ לא לגרור רגליים ולקיים באופן מיידי את הדיונים לגבי הריסת בתי מחבלים שבג״ץ עצר היום", קרא השר. "גם שופטי בג"ץ צריכים להבין שאנחנו במלחמה נגד הטרור, ודמוקרטיה שלא יודעת להגן על עצמה לא תוכל לנצח במלחמה הזאת. מניעת הפיגוע הבא על ידי יצירת הרתעה בהריסת בתי מחבלים זה צו השעה ולא יכול להיות שבג״ץ יתקע מקלות בגלגלים של החלטות הקבינט.״

בבית היהודי תקפו את הארגון שהגיש את העתירה המקושר לקרן החדשה לישראל: "הקרן הגיעה לשיא חדש של שנאת ישראל באמצעות עוד אחד מארגוניה שהגישו את הבג"צ.
עצוב שהם אלה האנשים שמנהלים את חיינו. בג"ץ חייב להבין שחיי אדם תלויים מנגד, זו לא עת לפוליטיקה".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, קרא לבג"ץ להתעשת ולקבל החלטה מהירה בנוגע להריסת הבתים: "זוהי שעת חירום, הגיע הזמן שגם שופטי בג"ץ יבינו זאת. כשאנשים נרצחים ברחובות, בג"ץ לא יכול לנופף בפרוצדורות כדי לעכב מלחמה בטרור. על בג"ץ להבין כי כל עיכוב בהריסת בית של מחבל פוגע בהרתעה הישראלית ומסכנת חיי אדם".