האב שבנותיו נרצחו תובע מיליונים מעיריית רעננה

עמוס אלוני הגיש תביעה נגד עיריית רעננה בטענה שמחלקת הרווחה התרשלה בתפקידה ולא מנעה את רצח שתי בנותיו בידי אמן. פרקליטיו של אלוני מצפים שבית המשפט יורה לעירייה לשלם לאלוני פיצויים בסך 10 מיליון שקלים: "הרצח היה עשוי להימנע"

נטלי ורוני אלוני ז"ל (חדשות 2)

כמעט שנה לאחר שרוצחת בנותיה נשלחה לכלא לשני מאסרי עולם, בעלה תובע מיליונים מהעירייה: לבית המשפט המחוזי בלוד הוגשה היום (חמישי) תביעה נגד עיריית רעננה בשם עמוס אלוני, שרעייתו מיכל רצחה באכזריות את שתי בנותיהם, רוני (4) ונטלי (6) בשנת 2010. לטענת אלוני, מחלקת הרווחה בעירייה התרשלה בתפקידה - מה שהוביל לטרגדיה שזיעזעה את המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטיו של אלוני, עורכי הדין יריב ברוקמן ואלי זוהר, טוענים בכתב התביעה כי "המחלקה לשירותים חברתיים של עיריית רעננה לא עמדה על המשמר, לא עשתה די והתרשלה בתפקידה למרות סימני אזהרה רבים לאורך כל הדרך". לדבריהם הם מצפים מבית המשפט לחייב את עיריית רעננה לשלם לאלוני פיצויים בסך 10 מיליון שקלים.

"האם מיכל אלוני סבלה מדיכאון והייתה לא יציבה בתפקידה כאם, התגוררה בבית אחד עם אחיה שסובל מסכיזופרניה ולא גידלה את בנותיה כראוי", ציינו עורכי הדין. "גם לאור מה שמחלקת הרווחה בעצמה תיעדה".

עוד הוסיפו עורכי הדין כי לאחר הרצח התפטרה מנהלת מחלקת הרווחה בעיריית רעננה, אורנה לשם ומאז נעלמו עקבותיה.

האם מיכל אלוני בבית המשפט (חדשות 2)

חנקה את בנותיה באמצעות גרב

בכתב התביעה נטען: "בני משפחתה של מיכל לרבות דודתה, אחיה ובתו של אלוני מנישואים קודמים פנו באופן מפורש לעירייה והצביעו על הסכנה שבהתנהגותה של מיכל, אך ללא הועיל. העירייה בחרה להתעלם מפניותיהם". פרקליטיו של אלוני הוסיפו לתביעה חוות דעת פסיכיאטריות המוכיחות לטענתם כי העירייה הייתה מודעת למצבה הנפשי הקשה של האם הרוצחת.

באוקטובר 2010 חנקה אלוני למוות, ללא סיבה נראית לעין, את שתי בנותיה הקטנות - נטלי בת ה-4 ורוני בת ה-6 בבית סבתן ברעננה. מכתב האישום המזעזע עולה כי תחילה חנקה אלוני את בתה רוני באמצעות גרב. את המעשה היא ביצעה לעיניה של בתה השנייה, נטלי, ששכבה על המיטה הסמוכה ובכתה. מיד לאחר מכן ניגשה אלוני אל נטלי וחנקה גם אותה למוות. 

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "התביעה טרם הגיעה למשרדי עיריית רעננה. לכשתגיע נלמד אותה ונגיב בצורה מסודרת. צר לנו מאוד על התביעה כיוון שעיריית רעננה ליוותה את משפחת אלוני במסירות במשך שנים ארוכות. למותר לציין כי לאחר הרצח נקלט עמוס אלוני כעובד בעיריית רעננה. עובדי האגף אותו תובע מר אלוני, עושים לילות כימים בליוויו של אלוני מאז הרצח, תומכים בו ומסייעים לו בכל צרכיו".