האישום: לבלוביץ' נהרג ולא נרצח

כתב אישום הוגש נגד חמשת הצעירים הפלסטינים שיידו אבנים בתקרית שהביאה למותו של אלכס לבלוביץ' בערב ראש השנה. בני משפחתו הביעו מורת רוח שהסעיף העיקרי הוא הריגה ולא רצח. "זה מצב אבסורדי, אבא שלי נרצח", אמר הבן ההמום

פיגוע האבנים, ארכיון (חדשות 2)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד חמישה תושבי שכונת צור באהר בירושלים בגין הריגתו של אלכס לבלוביץ' ז"ל בערב ראש השנה. בני משפחתו של קורבן פיגוע האבנים זועמים על ההחלטה שלא להגיש נגד המעורבים כתב אישום חמור יותר בגין רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החמישה, עבד דוויאת (19), מוחמד אבו כף (18), אלוליד אטרש (18) ושני קטינים נוספים בני 17 ששמם אסור בפרסום, מואשמים בנוסף בעבירות של חבלה חמורה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, הצתה וייצור נשק. שניים מהנאשמים מואשמים גם ביידוי בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות הביטחון במהלך התפרעויות בשנת 2014.

על פי כתב האישום שהוגש היום, בבוקר הפיגוע נפגשו הנאשמים והחליטו ליידות אבנים לעבר רכבים של יהודים בכביש המוביל לשכונת ארמון הנציב, כ"פעולת תגמול" לעימותים בין כוחות הביטחון לבין צעירים שהתבצרו במסגד אל-אקצא בהר הבית מוקדם יותר באותו יום.

בדרך מסעודת חג

אחד הצעירים הפלסטינים זיהה את רכבו של לבלוביץ', שהיה בדרכו מסעודת החג עם קרובות משפחתו. הוא נטל אבן ויידה אותה ממרחק של כמטר לעבר כלי הרכב, האבן חדרה את החלון וגרמה ללבלוביץ' לאבד שליטה. הוא סטה מהכביש והתנגש בעמוד חשמל. כתוצאה מכך נפגע בבית החזה, ומאוחר יותר מת מפצעיו. אחת מנוסעות הרכב נחבלה בתקרית החמורה.

על פי כתב האישום, "במעשיהם גרמו הנאשמים בצוותא למותו של אדם שלא כדין, יידו אבן לעבר כלי תחבורה בנסיעה באופן שיש בו כדי לסכן את בטיחותו של הנוסע בכלי תחבורה או את מי שנמצא בקרבת כלי התחבורה, וחבלו באדם חבלה חמורה שלא כדין".

"עודכנו לגבי כתב האישום וגם אנחנו מופתעים מהחוק הישראלי שמביא את המצב הזה רק להריגה", אמר ניר, בנו של אלכס לבלוביץ' בריאיון לגלי צה"ל. "אבא שלנו נרצח על ידי אבן אחת וזה רצח לכל דבר. זה מצב אבסורדי ואנחנו מקווים שהמשפט הזה יביא לשינוי".