סלאח: "נמשיך להגן על אל אקצא"

ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית הגיע לדיון בערעור על העונש שנגזר עליו בעקבות הרשעתו בהסתה לאלימות והמשיך בהתבטאויות מתסיסות: "לא מפחדים מהכלא, ברוח ודם נפדה את אל אקצא"

בישראל תולים את התפרצות גל הטרור הנוכחי בהסתה ובשקרים סביב הנעשה בהר הבית, שמקורם ברשות הפלסטינית ובעיקר בתנועה האסלאמית. הבוקר (רביעי) המשיך ראש הפלג הצפוני של התנועה, שייח' ראאד סלאח, בהתבטאויותיו התקיפות והבהיר: "נמשיך להגן על אל אקצא, לא מפחדים מהכלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סלאח הגיע לדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בערעור שהגיש על העונש שנגזר עליו לאחר שהורשע בהסתה לאלימות ולגזענות. לפני שנכנס לאולם אמר: "נמשיך בדרכנו ותמיד נגיד - 'ברוח ודם נפדה את אל אקצא'".

לבית המשפט הגיעו חברי כנסת של הרשימה המשותפת ובהם היו"ר איימן עודה, אחמד טיבי ובאסל גטאס. בתום הדיון הוחלט כי גזר הדין יינתן בעוד כשבועיים. סלאח ועשרות מתומכיו צעדו לאחר מכן ברחוב וקראו: "ברוח ובדם נפדה את אל אקצא".

שוטרים בהר הבית (רויטרס)

במרס האחרון גזר בית משפט השלום בירושלים גזר היום 11 חודשי מאסר בפועל על השייח' סלאח, לאחר שהורשע בהסתה לאלימות במהלך נאום שנשא בפברואר 2007 במהלכו קרא לאינתיפאדה.

לפי גזר הדין סלאח נשא את הנאום במהלך תפילת יום השישי בשכונת ואדי ג'וז בירושלים בפני מאות אנשים, לאחר שצו הרחקה שהוא נגדו לא איפשר לו להיכנס להר הבית.

"אנו מבקשים מכל מוסלמי וערבי בהווה האסלאמי באם הוא שופט, או מפלגה או פלגים או עמים, לסייע לעם הפלסטיני", קרא בפני ההמון הנלהב. "עכשיו באה חובתם להוציא לדרך אינתיפאדה אסלאמית ערביה מהאוקיינוס לאוקיינוס, כתמיכה בירושלים הקדושה ומסגד 'אל אקצא' המבורך".

על אותו נאום כבר נגזרו על סאלח שמונה חודשי מאסר בגין עבירת הסתה לגזענות לאחר שהתייחס לעלילות דם של העם היהודי, אך בית המשפט המחוזי הרשיע אותו, במסגרת ערעור המדינה, גם בעבירת הסתה לגזענות והחמיר את עונשו.