"זרקתי רימון כדי להפחיד את המתנחלים מהישיבה"

לאחר מצוד משותף למשטרה ולשב"כ, נעצר אסיר ביטחוני לשעבר בחשד שהשליך רימון הלם לעבר ישיבה ביפו - באירוע שתועד במצלמות האבטחה. בחקירתו הודה כי רצה לגרום לתלמידי הישיבה "לשבת בשקט". היום הוגש נגדו כתב אישום. צפו בתיעוד ניסיון הפיגוע

לפני כשלושה שבועות תועד רוכב אופנוע כשהוא משליך רימון הלם לעבר מבנה ברחוב טולוז ביפו שבו שוכנת ישיבת "שירת משה". כעת מתברר כי מדובר בניסיון פיגוע לאומני, לאחר שהיום (חמישי) הותר לפרסום כי אסיר ביטחוני לשעבר מואשם בהשלכת הרימון כדי "להפחיד" את תלמידי הישיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הרימון שהושלך לא התפוצץ, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. מיד לאחר שזרק את הרימון, הנאשם מיהר להימלט על האופנוע מהמקום, אך במהלך הבריחה התנגש בכלי רכב חונים סמוך לזירה. למרות ההתרסקות, הוא הצליח לברוח.

המשטרה פתחה בחקירה ובדקה את כל הכיוונים, ובסיוע השב"כ פיענחה את המקרה. לפני כשבועיים נעצר חאפז קונדוס, בן 58 מיפו שהיה אסיר ביטחוני בין השנים 1984 ו-2012, והיום הותרה לפרסום זהותו.

פעולה שהייתה עלולה לפגוע ביחסי יהודים-ערבים

בחקירתו הודה קונדוס כי זרק את הרימון במטרה להפחיד את "המתנחלים" מהישיבה ולגרום להם "לשבת בשקט". במסגרת חקירתו אף שחזר את המעשה. 

בשב"כ הסבירו כי "פעולה בוטה ומסוכנת זו, אל מול מה שנתפס על ידי קונדוס כביטוי לתוכניות לייהד את יפו, עלולה היתה לפגוע במרקם החיים הקיים בין יהודים לערבים בעיר".

היום הגישה פרקליטות מחוז ת"א לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד קונדוס. האסיר הביטחוני לשעבר מואשם בביצוע עבירות בנשק ואיומים ממניע גזעני.

מנהל הישיבה חנן הכסטר אמר לאחר האירוע: "היחסים בין התושבים בשכונה הם יחסים של כבוד הדדי וסיוע, השכנים היהודים והערבים כאחד. המקרה הזה הוא חריג, אנחנו משוכנעים שהמשטרה תדע לטפל היטב במקרה".