המדינה תפצה את כנסיית "הלחם והדגים"

לפני כשבועיים דחתה רשות המסים את בקשת הכנסייה, שהוצתה וניזוקה קשות, לפיצוי. בכנסייה פנו לנשיא ריבלין בבקשה לסיוע ולאחר בחינה מחודשת של רשות המסים והעברת ההכרעה ליועץ המשפטי וינשטיין – הוחלט כי המקרה עומד בקריטריונים הנדרשים לקבלת פיצוי

ריבלין מסייר בכנסייה (מארק ניימן/ לע"מ)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט להפוך היום (שני) את ההחלטה הראשונית של רשות המסים שקבעה כי כנסיית הלחם והדגים שהוצתה וניזוקה קשות לפני כשלושה חודשים לא תפוצה. מנכ"ל בית הנשיא, שפנה לרשות המסים בניסיון לסייע לכנסייה, עודכן בהחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבועיים דחתה רשות המסים את בקשת הכנסייה לפיצוי בטענה כי אין מדובר בנזק שבגינו ניתן פיצוי על פי חוק מס רכוש. לאחר הסירוב פנתה הכנסייה בין היתר לנשיא המדינה ריבלין, שביקר לאחרונה בכנסייה - זמן קצר לפני צאתו לביקור בוותיקן. בבית הנשיא פעלו לפתרון הסוגיה. בעקבות פניות נוספות של הכנסייה החליטה רשות המסים לעיין מחדש בהחלטה ופנתה ליועמ"ש וינשטיין כדי שיכריע.

הכנסייה לאחר ההצתה (כבאות צפון)

היועמ"ש הדגיש כי לצורך קבלת החלטה עיין בכתב האישום שהוגש נגד שני צעירים בגין ההצתה וכן בחוות דעת של שב"כ "המנתחת את הרקע האידיאולוגי והתשתיתי להצתה". בין היתר קובע חוק מס רכוש פיצוי בגין נזקים שנגרמו עקב "פעולות איבה" או כתוצאה ממעשה אלימות שמטרתו העיקרית פגיעה "בשל השתייכות למצוא לאומי-אתני".

כנסיית הלחם והדגים (רויטרס)

"מהחומר האמור עולה כי פעילות ההצתה מבוססת על תשתית אידיאולוגית שמקורה בעיקר בסכסוך הישראלי-ערבי", כתב היועמ"ש בהחלטתו. "פעילות זו במובנה הרחב אף מכוונת כלפי מדינת ישראל והמערכת השלטונית במדינה".