5 שנות מאסר: עופר צברי לכלא

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הסדר הטיעון וגזר על מנהלה לשעבר של הפועל פתח תקווה, שהודה והורשע בביצוע עבירות מין בשלושה קטינים, עונש מאסר בפועל. סעיפי האישום: מעשה סדום, מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות ומעשה מגונה

עופר צברי בביהמ"ש, ארכיון (רביד פדר)

5 שנות מאסר בפועל - זה העונש שגזר היום (ראשון) בית המשפט המחוזי בתל אביב על עופר צברי, מנהלה לשעבר של קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בקיום יחסי מין עם שלושה קטינים שהיו תחת פיקוחו. זאת, למרות שבעבר הכחיש את ההאשמות נגדו. צברי הורשע בעבירות של מעשה סדום, מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות ומעשה מגונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטים גלעד נויטל, מאיר יפרח וגיליה רביד קבעו בהכרעתם כי "במועדים שונים ובהזדמנויות שונות הנאשם ביצע בקטינים עבירות מין, בהסכמתם שהושגה תוך ניצול יחסי התלות של הקטינים בו. על מנת להתקרב לקטינים ולבסס יחסי התלות ביניהם, הנאשם התכתב עמם באינטנסיביות, התכתבויות שבחלקן נשאו אופי מיני או אינטימי".

לפי כתב האישום, בו הודה צברי, הוא ניסה לשמש להם למעשה כדמות אב. כחלק מהעמקת יחסי התלות והכיסוי על המעשים המיניים, צברי קנה לנערים דברים או נתן להם כסף על מנת שיקנו לעצמם בגדים ונעליים. כמו כן הוא הורשע בפגיעה בשוטרת במהלך המרדף.

צברי ביקש בבית המשפט סליחה ומחילה מהנערים, הביע צער וחרטה וביקש לעבור טיפול. השופטים ציינו כי קיבלו את הסדר הטיעון בין השאר בגלל רצונם "לחסוך את העדתם של המתלוננים ולחסוך מהם את הצורך לפרט בדוכן העדים אודות נסיבות תיק זה". כמו כן שקלו השופטים את הודאתו של צבאי ולקיחת האחריות, וגם את "נסיבות חייו הקשות של הנאשם" והיעדר העבר הפלילי.

צברי בבית המשפט, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

צברי הכחיש את המעשים בריאיון - אך הודה בבית המשפט

על כן נגזרו על צברי חמש שנות מאסר בפועל, 29 חודשי מאסר על תנאי, פסילת רישיון נהיגה למשך שנתיים לאחר השחרור ופיצוי למתלוננים בסך של 50,000 שקלים.

בשלב הטיעונים לעונש עתרה הפרקליטות לבית המשפט בבקשה שיטיל על צברי עונש כבד של 8-13 שנות מאסר, בעוד שסנגורו של צברי ביקש שיגזרו עליו ארבע שנות מאסר בלבד. בהמלצת בית המשפט פתחו הצדדים בדיונים, שבמהלכם הסכימו במשותף כי צברי יישלח לחמש שנות מאסר בפועל.

הפרשה נחשפה לפני למעלה משנה, עת נתפס צברי בידי שוטרים כשהוא מקיים לכאורה מגע מיני עם נער בן 17 במכוניתו. איש הכדורגל ניסה להימלט מהשוטרים שנאלצו לירות לעברו במהלך מנוסתו בנתיבי איילון.

זמן קצר לאחר מכן הוא נתפס ושוחרר, ובראיון שהעניק לחדשות 2 הכחיש מכל וכל את הטענות נגדו כשאמר שלא היה כל מגע מיני. חקירתו במשטרה סתרה את גרסתו והעלתה שצברי ניצל את העובדה שהוא מפקח על קטינים כדי לקיים איתם יחסי מין. בעקבות הדברים הוגש נגדו כתב אישום חמור.

על פי הסדר הטיעון, שהפרטים אודותיו פורסמו לראשונה במהדורה המרכזית, כתב האישום תוקן וכל סעיפי העבירות שייחסו לצברי שימוש בכוח כלפי הקטינים יימחקו.