אם ל-5 ניסתה להצטרף לדאע"ש

תושבת שפרעם בת 44 הואשמה בעבירות של ניסיון יציאה שלא כדין ומגע עם סוכן חוץ, לאחר שטסה לטורקיה במטרה לחבור לארגון הטרור הרצחני. לפי כתב האישום היא ביקשה "ללמד את הפעילים בדאע"ש את חוקי האסלאם על מנת לרומם את רוחם ולהעלות את המוטיבציה שלהם ללחימה"

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד אימאן כנג'ו, תושבת שפרעם בת 44, בגין ביצוע עבירות של ניסיון ליציאה שלא כדין ומגע עם סוכן חוץ בניסיון לחבור לארגון הטרור דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המיוחס לה בכתב האישום, יצרה הנאשמת קשר באמצעות הפייסבוק עם אדם אשר הציג את עצמו כמי שקשור לארגון דאע"ש בסוריה. בתכתובות שניהלו הצהירה הנאשמת על רצונה לחיות בסוריה ולעסוק שם בלימוד ספרי דת וחוקי השריעה במטרה לחזק את רוחם של לוחמי הארגון.

בראשית החודש שעבר החליטה האישה לממש את תכניתה ולצאת מישראל לסוריה. במהלך חיפוש באינטרנט על דרכי מעבר אפשריות אל מדינת האויב, סימנה הנאשמת את טורקיה כתחנת מעבר בדרכה. בהמשך פנתה גם לאביה והציעה לו להצטרף אליה למסע. האב הסכים ואף רכש שני כרטיסי טיסה עבורם לאיסטנבול.

מספר שבועות לאחר מכן יצאו השניים מישראל כשברשותם 11 אלף דולרים לצורך מימון שהותם בסוריה עד חבירתם לנציגי ארגון הטרור. עם הגעתם לטורקיה נעצרה הנאשמת סמוך לגבול על ידי השלטונות המקומיים, ובחלוף מספר ימים גורשה חזרה לישראל.

בכתב האישום שהוגש נגדה מיוחסות לה עבירות של ניסיון ליציאה מן הארץ שלא כדין ומגע עם סוכן חוץ.