פרקליטת המדינה לשעבר: "האזהרה של ארדן לשופטים - מקוממת ומטרידה"

השופטת בדימוס עדנה ארבל מתחה ביקורת על יוזמת ארדן שלא לקדם שופטים שלא יחמירו עם עונשם של מיידי אבנים ובקת"בים: "זה מקומם ומטריד. שופט שצריך לטפל בתיק תחת חרב הוא דבר שלא יעלה על הדעת". על העיכוב במינוי המפכ"ל: "היה צריך לבדוק את הדברים קודם"

"מהלך מקומם ומטריד". השופטת ארבל (חדשות 2)

אחרי הביקורת החריפה שמתחה על השר ארדן נשיאת בית המשפט העליון עקב היוזמה שלא לקדם שופטים שלא יחמירו את הדין עם מיידי אבנים, נשמע קול נוסף שיוצא בתקיפות נגד המהלך: פרקליטת המדינה לשעבר, השופטת בדימוס עדנה ארבל, מתחה אף היא ביקורת קשה על השר ארדן בריאיון ל"אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האזהרה של ארדן לשופטים מקוממת ומטרידה", אמרה ארבל, "שופט שצריך לטפל בתיק תחת חרב זה דבר שלא יעלה על הדעת. זה מדרון חלקלק. הפגיעה העיקרית בקריאתו של ארדן היא באמון הציבור בבית המשפט".

פרקליטת המדינה לשעבר מתחה ביקורת גם על העיכוב במינוי מפכ"ל למשטרה בתקופה בה המצב הביטחוני מעורער: "יש להצטער על כך שהתהליך לוקח זמן ושדברים שנבדקים היום לא נבדקו קודם. היה ראוי לבדוק את הדברים. היום כל רגע עולה בדיקה אחרת. זה יוצר מצב לא ראוי בארגון שבו המפכ"ל כבר סיים את תפקידו".

סופג ביקורת. השר ארדן (יהונתן סינדל, פלאש 90)


לדבריה של ארבל, "למשטרה יש תפקידים כל כך חשובים - ובמיוחד בימים כאלה. חוסר הביטחון וחוסר הוודאות הם לא רצויים. טוב מאוד שבודקים את החשדות שעולים ואם יתברר שאין דברים בגו ואנשים טהורים וזכאים וחפים מכל חשד, מה טוב".

מלשכת השר ארדן נמסר בתגובה לדברים: "גם הפרקליטות, גם המשטרה וגם הציבור סבורים שהשופטים מקלים מדי בגזר דינם של זורקי האבנים ומשליכי בקבוקי התבערה. השופטים עצמאים בפסיקותיהם ואיש לא יאמר להם אם לזכות או להרשיע נאשם. בין זה לבין מכלול השיקולים ששוקלת הוועדה לבחירת שופטים בהחלטותיה את מי מבין השופטים לקדם - אין שום קשר".בסוגיית מינוי המפכ"ל מסרו מלשכת השר: "ההליך שמתבצע הוא בדיוק ההליך הקבוע בחוק. גל הירש עדיין לא מונה וכעת מתבצעת בדיקה שלשר הממנה אין שום כלי לבצע אותה אלא רק לגורמי אכיפת החוק. השר ארדן העביר את שמו של גל הירש לבדיקה בדיוק לפי ההליך הקבוע בחוק".