האם יקוצר מאסרו של השוטר שהרג?

בדיון בבית המשפט העליון בעניינו של ניר סומך, שוטר מג"ב שהורשע בהריגת שכנו לשעבר שחיזר אחרי אשתו, הציעו השופטים למדינה לקצר את העונש מ-14 שנות מאסר לחמש בלבד

העונש יקוצר? ניר סומך (חדשות 2)

השוטר ניר סומך, שהורשע בהריגת שכנו בן טל בשנת 2009 כי חשב שהוא מחזר אחרי אשתו, יושב כבר שנתיים וחצי בבית הסוהר, אלא שהוא עשוי להשתחרר כבר בעוד כשנתיים. זאת למרות העובדה שבית המשפט המחוזי גזר עליו 14 שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון שנערך היום (חמישי) בבית המשפט העליון, הציעו השופטים יצחק עמית, נעם סולברג וענת ברון לקצר את עונשו של סומך מ-14 שנות מאסר לחמש שנות מאסר בלבד. הם פנו למדינה לשקול את ההצעה.

עו"ד אבי חימי (יח"צ)

סנגוריו של סומך, עו"ד יאיר גולן ועו"ד אבי חימי, הציגו את טיעוניהם בניסיון לשכנע את השופטים שיש לקצר את מאסרו. לדבריהם, מעשיו של סומך נעשו מתוך הגנה עצמית. לאחר הודעת שופטי בית המשפט העליון, השיבה המדינה שהיא מבקשת ללמוד את התיק ולהחזיר תשובה בעוד חודש.

סומך טען: אשתי הוטרדה במשך שנים, נאלצנו לעבור דירה

בתיק, שנחקר על ידי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים, עלו עדויות, שלפיהן טען סומך כי במשך שנים הטריד בן טל את אשתו, חיזר אחריה, איים בהתאבדות אם לא תיענה לו - ואף ניסה לממש את איומיו. לדברי קצין המשטרה, המצב החמיר עד כדי כך שבני הזוג נאלצו לעזוב את ביתם ביישוב גבעת יהושע ולעבור לקיבוץ זיקים.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את סומך בהריגה וזיכה אותו מאשמת רצח. כשבוע לפני כן, שחזר סומך בפני חוקרי המשטרה את העימות עם בן טל שהתרחש בשנת 2009. "אני רק מזהה מה שנקרא את האיום ופועל לנטרול הסכנה", אמר לחוקרים כשהדגים את הריב בינו לבין בן טל שבמהלכו ירה בו.

ניר סומך ואשתו בבית המשפט (חדשות 2)


 "אני ממש מחדד את המבט. אני דורך את האקדח, אני מזהה אותו מניף את המוט. אני כבר שולף את האקדח, מכוון אותו. אני נותן כדור אחד, ואני רואה את המוט עדיין כביכול בשלבי חזרה. בשלב הזה אני נכנס למצב נוסף ונותן שני כדורים לכיוון של הראש".

"הקצין נקלע לסיטואציה של שבריר שניה", אמר אז חימי, אחד מפרקליטיו של סומך. "הוא היה צריך לקבל החלטה". עורך הדין תהה: "האם חייו של הקצין עדיפים על חיי המנוח, שבא ואיים עליו והסתער עליו וניסה לרוצץ את גולגולתו?".

מנגד, טענה אמו של המנוח, כי בנה ואשתו של סומך ניהלו רומן, שככל הנראה הוציא את הנאשם מדעתו.