מאסר עולם לנהג שרצח את שלי דדון ז"ל

השופטים הרשיעו פה אחד את נהג המונית חוסיין ח'ליפה, שלקח את הצעירה ברכבו במאי 2014. מבוכה גדולה נרשמה בביהמ"ש כשגזר הדין פורסם בתקשורת לפני שהחל הדיון. אמה של שלי ז"ל: "רוצה לשמוע את זה מהשופטים"

שלי דדון ז"ל (חדשות 2)

הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע הבוקר (רביעי) פה אחד את חוסיין ח'ליפה ברצח הצעירה שלי דדון ז"ל. השופטים גזרו על נהג המונית שדקר את דדון למוות במאי 2014 עונש מאסר עולם והטילו עליו תשלום פיצויים למשפחתה בסך 258 אלף שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחוץ לאולם בית המשפט התקבצו בני משפחתה של דדון, שביקשו להביט בעיניו של רוצח בתם בשעה שהוא נשלח למאסר. הם נדהמו לשמוע על החלטת השופטים מכלי התקשורת ומהכתבים, לאחר שההודעה הופצה בטעות במייל עוד לפני שהחלה הקראת גזר הדין.

בני המשפחה המתינו כבר מהשעה 9:30 בבית המשפט כדי שיקראו להם לאולם לשמוע את החלטת השופטים ונראו מבולבלים מאוד כששמעו על ההחלטה בתקשורת. אמה של שלי, אילנה דדון, אמרה: "זה מקומם לגלות את זה כך. זה משפט שליווינו אותו במשך תקופה ארוכה. אני רוצה לשמוע את זה מהשופטים, בגלל זה אני פה".

חוסיין ח'ליפה בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

לאחר התקרית המביכה החלה הקראת גזר הדין וראש הרכב השופטים, תאופיק כתילי, התייחס בדבריו גם להפצת גזר הדין בתקשורת ואמר: "זאת תקלה שלא הייתה תלויה בנו".

בהחלטתם קבעו השופטים כי "על השאלה שבפתח דברינו מי הוא הרוצח השפל שרצח את שלי בדמי ימיה, התשובה ברורה וחד משמעית הנאשם שבפנינו הוא הוא הרוצח ומשכך איפוא, אציע לחבריי, להרשיע את הנאשם בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום".

אמה של שלי: "רצח אותה בגלל שהיא יהודייה"

אילנה דדון ביקשה בפעם הראשונה רשות לדבר מול הרכב השופטים שנענו לבקשה, והחלה להקריא בקול רועד נאום שכתבה מראש.

"שלי הייתה ילדה שמחה. למרות שסבלה מבעיות רפואיות קשות היא התעקשה להתגייס לצה"ל. שלי הייתה לא רק הבת שלי אלא גם אחות מסורה לאחים שלה", אמרה האם בכאב. "שלי שלי הייתה נערה יפה, עדינה וטהורה שתמיד אהבה לתת כבוד לכל אדם באשר הוא, ללא הבדל דת, מין או צבע".

"היא חשבה שהיא תהיה חופשייה במדינה שלה, עד שהרוצח הנתעב הזה הגיע", אמרה אמה של שלי שבשלב זה הביטה ישירות ברוצח, שהשפיל מבט, והצביעה עליו. "הוא רצח אותה בגלל שהיא יהודייה. והותיר אותה מדממת וזועקת לעזרה. הוא רצח את הילדה הקטנה שלי".

"ילדה טהורה", משפחתה וחבריה של שלי (חדשות 2)

"שלא יהיה איזה נשיא שייתן לו חנינה"

אילנה דדון התקשתה לדבר והחלה לבכות, ורבים באולם גם התקשו לעצור את הדמעות. היא פנתה בקריאה לשופטים: "אני מבקשת באמצעותכם שלא יהיה איזה נשיא שייתן לו חנינה. אני יודעת שלא עסקתם במניע, אבל הבת שלי נרצחה כי היא יהודייה".

בצעד חריג, ביקשו השופטים לקבל ממנה את הנאום שכתבה, ככל הנראה מתוך כוונה לצרף לתיק. הרוצח חוסיין ח'ליפה שמר על ארשת פנים קפואה ואמר לאחר גזר הדין: "לא רצחתי אותה, הפילו עליי את התיק הזה". כשנשאל למה הודית ושחזרת את הרצח במשטרה, הוא טען: "הפעילו עלי לחצים".

דדון בת ה-19 הייתה בראשית חודש מאי 2014 בדרכה מביתה שבעפולה עילית לריאיון עבודה במגדל העמק. במרכז העיר היא עלתה למונית שבה נהג ח'ליפה המתגורר ביישוב אעבלין. במהלך הנסיעה תקף נהג המונית את הצעירה מספר רב של פעמים, הותיר את גופתה באזור התעשייה ונמלט מהמקום.