ג'קי בן זקן הורשע בהרצת מניות

בית המשפט הרשיע את בן זקן, בעלי קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד והבעלים לשעבר של חברת מנופים העוסקת בהשקעות בנדל"ן, בפרשת הרצת מניות ב-2010. יחד עמו הורשע גם איתן אלדר, איש שוק ההון שייעץ לבן-זקן. הנאשם השלישי, צבי קולנברנר, זוכה מהאישומים נגדו

ג'קי בן זקן (פלאש 90)

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן הרשיע הבוקר (ראשון) את ג'קי בן-זקן, שהחזיק בבעלות על חברת מנופים פיננסים, בהרצת מניות החברה ב-2010 - פרשה בה הואשמו גם איש שוק ההון איתן אלדר ומנהל התיקים צביקה קולנברנר. בן זקן ואלדר הורשעו ואילו קולנברנר זוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן-זקן, אלדר וקולנברנר הואשמו על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) כי הריצו את מניית מנופים בשלהי שנת 2010, לקראת כניסת המניה למדד תל-אביב 100, במטרה להביא לכך שהמניה תעמוד בתנאים לכניסה למדד.

התביעה טענה כי במסגרת תוכנית המרמה היה אלדר אחראי על רכישת מניות מנופים במסחר בבורסה, ובן-זקן היה אמון על איתור משקיע שירכוש את מניות החברה מאלדר במהלך תקופת הפעילות, ובכך יספק לאלדר מימון להמשך פעילותו.

לפי כתב האישום, על בסיס הסכמותיו עם בן-זקן קשר אלדר עם חברו, קולנברנר, לפעול בצוותא במסחר בבורסה לרכישת מניות החברה כדי להעלות את שערה. הפרקליטות טוענת עוד כי מיום 18 בנובמבר 2010 ועד 30 בנובמבר 2010 פעל אלדר באופן עקבי להעלאת שער מניית מנופים, באמצעות רכישת מניות בעת המסחר בבורסה.