הצעיר יצא למסע הרס - ותועד במצלמות

רחובות גבעתיים הפכו לפני כשבועיים ל"זירת קרב", כשבמשך מספר שעות השחית תושב העיר רכוש שנקרה בדרכו וגרם נזקים כבדים. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הוא הצית מקלטים, שבר שמשות של מכוניות ודלתות כניסה לבניינים. הנאשם הודה רק בחלק מהמיוחס לו: "כשהרחתי את ריח השרוף הבנתי שעשיתי מעשה פסול"

מסע ההרס חסר המעצורים של צעיר מגבעתיים, הוביל לכתב אישום על וונדליזם והשחתת רכוש. ארטיום סמיונוב, בן 32, הפך לפני כשבועיים את רחובות עירו לזירת הרס וחורבן, כשבמשך מספר שעות ולאורך מסלול של שני קילומטר השחית, שבר, ושרף רכוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסע הזעם של סמיונוב החל בבוקר יום שישי בחודש שעבר, אז ככל הנראה איבד כסף שהיה מיועד לרכישת סמים. התגובה שלו הייתה קיצונית במיוחד וכללה הצתת שלושה מקלטים וזוג אופני ילדים, שבירת שמשות של שתי מכוניות וניפוץ שמונה דלתות זכוכית בכניסה לבנייני מגורים.אחת אחרי השנייה החלו להגיע קריאות למשטרת גבעתיים ולכוחות הכיבוי שהוקפצו לכל זירה שבה עבר הנאשם. הכוחות הבינו במהרה כי יש קשר בין האירועים הסמוכים ופתחו במצוד אחר החשוד.

סמיונוב נעצר לאחר עבודה מאומצת של חוקרי תחנת גבעתיים והודה בחלק מהמיוחס לו, אך טען שאינו זוכר במדויק את כל המקומות שבהם ביצע עבירות. בחקירתו בתחנת גבעתיים סיפר שלקח אבנים והטיח אותן על דלתות הזכוכית. "הייתי שם שנייה, זרקתי וברחתי" אמר לחוקריו. במקרה אחר סיפר כי הוא זוכר את ריח האופניים השרופות שהצית, אז הבין כי עשה מעשה פסול.

בניין שהושחת


עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את סמיונוב עד תום ההליכים וענה כי על מסוכנותו מלמדים כ-100 עדים שהבחינו במעשיו לאורך מסלול ההרס. ממשטרת גבעתיים נמסר כי ישנה חשיבות גדולה להיאבק בתופעת הוונדליזם, ובתחנה מתייחסים במלוא החומרה לעבירות מסוג זה.

עורך הדין דן באומן, המייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי מאחר וכתב האישום הוגש לפני זמן קצר, טרם הספיק לעיין בחומר הראיות: "נבחן את התיק ונגבש את קו ההגנה לאור הראיות".

אחד המקלטים שהוצתו (כיבוי והצלה מחוז דן)

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם