אישום: "שליסל הורחק - וחזר מכיוון אחר"

כתב האישום נגד ישי שליסל מייחס לו עברות של רצח ו-6 ניסיונות רצח במהלך מצעד הגאווה בי-ם וחושף כי הוא הצליח לעקוף את האבטחה, למרות ששוטרות שהוצבו במקום ביקשו ממנו להתרחק. לקראת האירוע הוא הצטייד בסכין באורך 15 סנטימטר

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ישי שליסל, בגין רצח הנערה שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים וניסיון רצח של שישה משתתפים נוספים שאותם דקר ופצע במהלך המצעד. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד לתום ההליך המשפטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שליסל, שתקף את המשתתפים במצעד חודשים ספורים לאחר ששוחרר ממאסר בגין מקרה תקיפה דומה לפני כעשור, יצא ביום המצעד מבית הוריו לאחר שהחליט לדקור למוות את המשתתפים בו. על פי כתב האישום, הוא רכש לשם כך סכין מטבח בעלת להב רחב ובאורך 15 ס"מ.

כתב האישום מתאר בפירוט מצמרר כיצד הגיע שליסל בשעות הערב המוקדמות אל מתחם הצועדים, תוך שהוא עוקף שוטרת ושוטר שעמדו במקום. "הנאשם ניסה להיכנס אל מתחם הצועדים מכיוון רחוב לינקולן, אולם שוטרות שהיו במקום ביקשו ממנו להתרחק מהמקום, הוא שב על עקביו ופנה לרחוב וושינגטון הסמוך", נכתב בכתב האישום.

לאחר שהצליח לחמוק מהמשטרה, נכנס שליסל אל מסלול הצעידה, שלף את הסכין שהסתיר בבגדיו והחל לנעוץ אותו בחוזקה בצעירים שנקרו בדרכו. "לאחר כל דקירה הוא שולף את הסכין ומתקדם הלאה לעבר צועד אחר".

התקיפה במצעד הגאווה (רויטרס)

לאחר שדקר שני צעירים, התקדם ונעץ את הסכין בפלג גופה העליון של שירה בנקי ז"ל בת ה-16. כתוצאה מכך נגרם לה קרע בריאה הימנית ובכלי הדם אשר גרמו לה לאיבוד רב של דם. בנקי התמוטטה, איבדה את הכרתה ונגרם לה נזק מוחי קשה. היא מתה מפצעיה ימים ספורים לאחר מכן.

לאחר שהספיק לפצוע מספר צעירים נוספים, התחוללה במקום מהומה ושליסל הופל ארצה על ידי שוטר שרדף אחריו. דקות ספורות לאחר האירוע הקשה, התברר גודל המחדל: רק חודשים קודם לכן שוחרר שליסל ממאסר ממושך בעקבות תקיפה במצעד הגאווה בירושלים לפני כעשור. בדיון הבוקר אמר שליסל: "בשביל עילוי נשמתה של שירה צריך להפסיק את מצעדי הגאווה. אם חפצים אתם בטובתה, להפסיק את הניאוץ כלפי הקדוש ברוך הוא. המצעדים מביאים גזירות קשות על עם ישראל".