היועמ"ש לבג"ץ: יצאתי בעבר עם פישר לדיג, יאיר ביטון הצטרף

הפרקליטות: לפני 12 שנים, בהיותו של וינשטיין עורך דין פרטי, הוא יצא פעמיים לדיג בסירת הדייגים של פישר. עוד צוין כי למרות זאת, אין כל מניעה שיעסוק בפרשת פישר

עו"ד יהודה וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

הפרקליטות העבירה הערב (רביעי) את תגובתה לבג"ץ כנגד העתירה בדבר הדרישה לפסול את וינשטיין מלקבל החלטות בתיק רונאל פישר ורות דוד בשל יחסי החברות ביניהם. בתגובה טוענת הפרקליטות כי אין כל מניעה שוינשטיין יעסוק בפרשה הזו, אולם מציינת כי לפני 12 שנים, בהיותו של וינשטיין עורך דין פרטי, הוא יצא פעמיים לדיג בסירת הדייגים של פישר. בהודעה נכתב כי אחרי פרסום חשדות כנגד פישר ויאיר ביטון - אף הוא נאשם בפרשה - התברר ליועץ כי האדם שיצא עמם לדיג ושלא היה מוכר ליועץ אז, הוא יאיר ביטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשיב פגש בפישר פעמים בודדות בנסיבות חברתיות, לפני כעשור", לשון התגובה. "פישר, אשר היה עורך דין בשנותיו הראשונות, פנה אל המשיב - וביקש לפגוש אותו.

"בהזדמנות זו, הזמין פישר את המשיב ללוות אותו להפלגת בוקר על סירת דייגים שבבעלותו. ואכן, בשתי הזדמנויות, הצטרף המשיב לפישר להפלגת בוקר בסירת הדייגים. למען שלמות התמונה יצוין, כי בפעם השנייה, הצטרף להפלגה אדם נוסף שלא היה מוכר למשיב. אלא שבאחרונה, לאחר הפרסומים בתקשורת אודות הפרשה, הסתבר למשיב מתמונות המעורבים שפורסמו כי מדובר במר יאיר ביטון שנאשם אף הוא במסגרת הפרשה המדוברת.

"בנסיבות אלה, של היכרות מצומצמת, אשר התרחשה לפני מספר לא-מבוטל של שנים, סבורה המדינה כי לא קיים חשש סביר ואף לא אפשרות ממשית לניגוד עניינים או למשוא פנים, ולכן אין כל מקום לכך שהמשיב ימנע עצמו ממעורבות בתיק".

רונאל פישר (פלאש 90, הדס פארוש)

יוזכר כי בפרשה אחרת הודיעה הפרקליטות על כוונתה להגיש כתב אישום נגד ביטון בטענה כי הלבין כספים בעבור ארגון הפשע של יצחק אברג'יל.