פרסום ראשון: תיק החקירה נגד גבי אשכנזי צפוי להיסגר

פרסום ראשון: כ-5 שנים אחרי שהתפוצצה פרשת הרפז צפוי היועמ"ש וינשטיין להודיע על סגירת התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר, שנחקר בחשד שביצע עבירות של הפרת אמונים, שיבוש מהלכי חקירה ומסירת מידע לגורם בלתי מוסמך‎

פרשת הרפז: התיק נגד אשכנזי ייסגר

פרסום ראשון: חמש שנים בדיוק אחרי שנחשף ב"אולפן שישי" המסמך המכונה מסמך הרפז - שטלטל את המערכת הצבאית הפוליטית והמשפטית, אתמול (רביעי) פורסם כי התיק נגד האיש המרכזי בפרשה, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי - צפוי להיסגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חשיפת "פרשת הרפז" לפני חמש שנים

יש לציין כי החשדות כאילו עמד גבי אשכנזי במרכזו של פוטש נגד שר הביטחון דאז אהוד ברק - נמחקו כבר בשלב חקירת המשטרה. בכל זאת, עלו שתי נקודות מרכזיות שנחקרו: נבדק האם הרמטכ"ל לשעבר מסר מידע רגיש ביותר לעיתונאים בכירים ונטען כי השתהה "שיהוי ארוך ומוגזם" במסירת "מסמך הרפז" למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה גם אחרי שידע שהמשטרה פתחה בחקירה ופנתה לבית המשפט.

בנוגע לחשדות על מסירת מידע לעיתונאים אמר אז אשכנזי כי מדובר בפרקטיקה ידועה ובשיחות רקע מתואמות ומסודרות שהתקיימו בנוכחות דובר צה"ל עם עיתונאים בכירים שניתן לסמוך עליהם.

בסופו של דבר החליט היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד הרמטכ"ל לשעבר בגין מסירת מידע סודי והפרת אמונים. יודגש כי וינשטיין ליווה את התיק הזה מראשיתו והחלטתו לסגור את התיק היא בניגוד לעמדת המשטרה. הודעה מפורטת בנושא להימסר רק בעוד כמה שבועות בתוספת נימוקים.