נתניהו על ההסתה: "אבחן נקיטת פעולות משפטיות"

ראש הממשלה התייחס להסתה ברשת נגדו, נגד נשיא המדינה ריבלין ונשיאת העליון מרים נאור. בשיחות סגורות הוא אמר כי יבחן נקיטת צעדים משפטיים בסוגיה

ריבלין במדי נאצים

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (רביעי) בשיחות סגורות כי יבחן נקיטת צעדים משפטיים נגד הפצת תמונות ראשי המדינה במדי נאצים - בהן תמונות של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נתניהו עצמו ונשיאת בית המשפט העליון מרים נאור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום פרסם האזרח הישראלי המכונה "אשריקו מהפייסבוק", שצפוי להיחקר בעקבות סרטוני ההסתה נגד ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין, סרטון נוסף - הפעם נגד נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. בקליפ שהועלה לרשת אתמול לאחר פסיקת בג"ץ בנושא המסתננים, מופיעה נאור במדים נאציים.

בסרטון "אומרת" נאור בגרמנית: "שלום לאזרחי מחנה הריכוז ישראל, הבחירות במחנה הריכוז ישראל הם רק הצגה - מי ששולט באמת זה אנחנו מהבג"ץ. לא משנה כמה פעמים תצביעו לביבי, תמיד אנחנו נחליט מה יהיה".

נאור במדים נאציים

ח"כ עו"ד רויטל סויד (המחנה הציוני) פנתה היום במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד מפרסם הסרטון בו נראית נאור במדי אס.אס.

"פרסום דברי הסתה, גזענות ואלימות, מעבר להיותן עבירות פליליות, מהוות פגיעה חמורה באבני היסוד של הדמוקרטיה ומלבות שיח אלים ובריוני המוביל למעשי אלימות קיצוניים בחברה", היא כתבה. "דברים אלו נכונים שבעתיים בימים אלו בהם הציבור הישראלי חווה פשעי שנאה והאקלים הציבורי רווי שיח אלים".

נתניהו וריבלין במדי נאצים: תיפתח חקירה

בתחילת החודש אישרה פרקליטות המדינה לפתוח בחקירה פלילית נגד אדם שפרסם סרטונים בפייסבוק נגד ראש הממשלהבנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין. בסרטונים שפורסמו ביוטיוב נראים הנשיא וראש הממשלה כשהם לבושים מדים בעלי סממנים נאצים ונושאים דברים בגרמנית לכאורה.

בפרקליטות טענו כי הסרטונים מעלים חשד לעבירה של העלבת עובד ציבור. בעקבות זאת, הנחה ראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרה להטיל את ניהול החקירה על יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, והיא תלווה על ידי לשכת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים.

"אני נשיא מלוקק וצבוע עם שנאה עצמית, כשיהודים נרצחים זה לא ממש מעניין אותי. אני נאצי שונא יהודים", נכתב בסרטון שהופץ עם תמונתו של ריבלין. בסרטון בו שולבה תמונתו של נתניהו במדי נאצי נכתב: "אני ראש ממשלה פחדן, לחיץ וסחיט. ברוכים הבאים למחנה ריכוז ישראל, הליכוד היא מפלגה שמאלנית אנטישמית, אנחנו מפחדים פחד מוות מהמוסלמים, פה דם יהודי לא שווה הרבה".

קודם לכן פנו גורמי ביטחון בבית הנשיא למשטרה, בעקבות איומים שקיבל ריבלין והודעות מסיתות נגדו - בהן תמונה שעובדה בפוטושופ בה נראה ריבלין בכאפייה. בין היתר נכתבו על ריבלין ברשתות החברתיות, וגם בעמוד הרשמי שלו, הודעות נאצה, בהן: "בוגד, מסריח, נשיא הערבים, סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון"