פרסום ראשון: היועמ"ש אישר צו מעצר מנהלי ל-3 פעילי ימין קיצוני

בהחלטה דרמטית אישר יהודה ויינשטיין למערכת הביטחון להוציא צווי מעצר מנהליים לשלושה פעילי ימין קיצוני. הדברים מגיעים על רקע ההחלטה להארכת מעצרו של פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר

ארכיון (יוסף דירייה, בצלם)

על רקע הארכת מעצרו של פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר עד יום ראשון, היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין מקבל החלטה דרמטית. ויינשטיין אישר היום (שלישי) למערכת הביטחון להוציא צו מעצר מנהלי לשלושה פעילי ימין קיצוני, בראשם גם אטינגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צמרת משרד המשפטים התכנסה במשרדו של היועץ המשפטי יחד עם פרקליט המדינה וראשי השב"כ, כשעל הפרק הייתה בקשתו של השב"כ בעניין המעצרים המנהליים. ראשי השב"כ שטחו בפני היועמ"ש את המידע המודיעיני שיש בידם בעניינם של 4 פעילי ימין קיצוני ובסופו של יום אישר היועמ"ש למשרד הביטחון את המעצרים.

הערב נעצר צעיר תושב מעלה אדומים בצו מעצר מנהלי לחצי שנה החתום בידי שר הביטחון. מדובר בצעיר שקיבל לידיו אך לפני יומיים צו מעצר בית מנהל והרחקה מיוש, ירושלים יד בנימין וצפת ששוחרר בשבוע שעבר לאחר מעצר ממושך בחשד להצתת הכנסייה בצפון.

אושרו צוי מעצר מנהליים. אטינגר היום בבית (חדשות 2)

אטינגר:  "טלטלו אותי בחקירה"

היום טען אטינגר בתום חקירתו כי במהלך חקירת השב"כ, הותירו אותו החוקרים כפות לכסא ואת אותו כסא טלטלו. אם הטענה על שימוש באלימות בחקירה נכונה, ניתן לראות בכך אינדיקציה לעליית מדרגה במאבק של מערכת הביטחון כלפי אותם עצורים. בשב"כ מחישים ואומרים כי לא היה כל שימוש באלימות.

בית המשפט האריך היום את מעצרו של נכדו של הרב מאיר כהנא, פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר, המוגדר יעד מרכזי של החטיבה היהודית בשב"כ. נגד אטינגר עומדים שלושה סעיפים: התארגנות אסורה, חשד להצתה על רקע לאומי וקשירת קשר לביצוע פשע. יש לציין כי שלושת הסעיפים מיוחסים לו באופן עקיף, ללא ראיות המקשרות אותו למעשים. פרקליטו של אטינגר טוען כי מדובר במעצר ראווה ובניסיון של רשויות החקירה להראות שהן פועלות אחרי הפגיעה במשפחה בכפר דומא.