דניאל מעוז: "מוכן להודות ברצח הוריי"

פרסום ראשון: כשנתיים לאחר שנשלח לרצות שני מאסרי עולם בגין רצח הוריו בביתם שבירושלים - אומר דניאל מעוז כי הוא מוכן להודות שביצע את המעשה - תמורת הקלות בדמות ויתור על חמש השנים הנוספות שנגזרו עליו בגין שיבוש הזירה ומחיקת תיק נוסף בגין בידוי ראיות. משפחתו מתנגדת וכך גם פרקליט המדינה שי ניצן

דניאל מעוז משחזר

פרסום ראשון: התפתחות דרמטית באחד ממקרי הרצח שהסעירו את מדינת ישראל בשנים האחרונות. בשנת 2013 הורשע דניאל מעוז ברצח שני הוריו, נח ונורית ז"ל, בדקירות סכין בביתם שבירושלים. לאחר מכן הוא אף השמיד את הראיות וניסה להעליל על אחיו התאום ניר כי הוא ביצע את המעשה. בית המשפט לא השתכנע ושלח אותו לרצות שני מאסרי עולם, אך מעוז ערער לעליון. אמש (שני) דווח במהדורה המרכזית כי לאחר שנים הציע לפרקליטות שיודה ברצח הכפול - תמורת הקלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחדשות 2 נודע כי בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן חשאי בין פרקליטיו של מעוז לבין בכירים בפרקליטות בשל כוונה של מעוז להודות ברצח הוריו, ובלבד שייחתם הסדר טיעון שלפיו הפרקליטות תסתפק בשני מאסרי העולם ותוותר על חמש השנים הנוספות שנגזרו עליו בשל שיבוש זירת הרצח, יחד עם מחיקת תיק נוסף נגדו בגין בידוי ראיות.

אחיו של דניאל מעוז סירבו בתוקף להצעת הפרקליטות ששאלה את עמדתם וגם פרקליט המדינה שי ניצן השיב בשלילה להצעה. זוהי, אם כן, הודאה ראשונה של דניאל מעוז ברצח הוריו. ד"ר דנה פוגץ' המייצגת את אחיו של דניאל - גיא, תמר וניר מעוז ביקשה למסור בשמם: "בני משפחת מעוז שמחים שהסיוט הגיע לסופו ותהיה להם האפשרות להתחיל את חייהם ולהתאבל כמו שצריך".

עוד נמסר מטעם האחים לבית מעוז כי "כעת המדינה כולה יודעת את שהם ידעו כל הזמן וחבל שנדרש זמן כה רב לאמת לצאת לאור. חבל עוד יותר שמעבר לנרצחים, הרוצח הכתים ידיו גם בהעללת המעשה על אחיו. על מעשיו כולם אין מחילה".