ההודאות נחשפות: "מה לעשות, הרגתי בן אדם על כלום"

בחודש שעבר הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד שני תושבי בית שמש על רצח הצעיר טזרה טקאו בגלל 130 שקלים. הודאותיהם של הנאשמים במשטרה חושפת הצצה מצמררת לקלות שבה נטלו חיי אדם: "אמרתי לעצמי שפה הוא יקבל את המכה, המסריח הזה"

לפני כחודש הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ארטיום רחימוב (26) ואלכסיי פרידלין (30), שניהם תושבי בית שמש, בגין רצח טזרה טקאו ז"ל בשל בצע כסף. השלל של השניים: 140 שקלים. חשיפת הודאותיהם המצמררות של שני הנאשמים ממחישה עד כמה זולים היו בעיניהם חיי אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא הסתובב עם סטיפה של כסף והראה את זה לכולם ותיקח בחשבון שאם אתה שולף סטיפה זה יכול לקרות", אמר רחימוב בהודאתו. הוא וחברו פרידלין נהגו לשבת במבנה נטוש בעיר ולעשן סמים. כשטזרה טקאו הגיע לשם, הם החליטו לשדוד אותו, אך השוד הסתבך ונגמר ברצח.

"כשנפגשנו במבנה הוא ביקש שאני אארגן אותו בעישון", הוסיף רחימוב. "אמרתי לעצמי שאם אני לא עושה עליו מכה, מישהו אחר עושה עליו מכה. הלכתי לארגן לו את החומר ואחרי 20 דקות חזרתי ובדרך עלה לי הרעיון לעשות עליו את המכה".

טזרה טקאו ז"ל

"הכל קרה בגלל הנייס גאי" 

מהודאת השניים במשטרה עולה כי הם השתמשו בכמויות גדולות של סם הפיצוציות נייס גאי. "אני הבן אדם הכי ספונטני ביקום ואמרתי לעצמי שפה הוא יקבל את המכה שלו, המסריח הזה", אמר רחימוב לחוקריו. "לא רציתי להרוג או לגרום נזק אלא רק לקחת את הכסף ולהיעלם משם".

"רציתי לתת לו מכה אחת שיתעלף, אבל כשבאתי לתת לו את המכה הוא הסתובב והוא קיבל את זה בצד של הגולגולת ואז התחיל להתנגד. לא הייתה לי ברירה, אם הוא היה נשאר חי אני הייתי מת. נתתי לו עוד כמה מכות מהירות בראש".

אחרי הרצח רחימוב התאכזב לגלות שהשלל כל כך דל. "אחרי שטזרה נפל בדקתי לו על הגוף והיו רק כמה שקלים. קיללתי וברחתי. מה אני יכול לעשות? הרגתי בן אדם על כלום". השותף לרצח, פרידלין, הביע חרטה בחקירה וטען כי השפעתו של הסם היא שגרמה לו לבצע את המעשה.

"עם הכסף קניתי נייס גאי", אמר פרידלין בהודאתו. "נתתי למוכר את כל הכסף שלקחנו מהאתיופי שזה 130 שקל. הלכנו משם לבית שלי ועישנו עוד פעם את הנייס גאי שנינו". בהודאתו הדגיש פרידלין כי השניים לא שתו לפני הרצח, אך עישנו בכמויות גדולות. "אני לא יודע כמה, כנראה מספיק אם הגענו לזה".

"אני רוצה להגיד שאני מתחרט על מה שעשיתי, אני לא אגע יותר בנייס גאי, אני חושב שכל זה קרה בגלל הנייס גאי. אם הייתי פיכח לא הייתי עושה את זה וגם הייתי עוצר את אריטיום".