התיק נפתח: חודשה החקירה בפרשת דריסת גל בק

שרת המשפטים שקד הודיעה בדיון בכנסת שבו נכחו גם הוריו של בק ז"ל, שנהרג בתאונה לפני עשר שנים, כי פרקליטות ת"א חידשה את החקירה וגבתה עדויות חדשות. לאחר בחינת החומרים תתקבל החלטה האם יש מקום להגיש כתב אישום נגד הנהגת הפוגעת

חודשה החקירה. גל בק ז"ל (באדיבות "יומן" ערוץ 1)

עשרה ימים לאחר שהפרקליטות הודיעה כי לא תחדש את חקירת מותו של הנער גל בק ז"ל בתאונת דרכים בתל אביב לפני עשר שנים, הכריזה אמש (רביעי) שרת המשפטים איילת שקד כי פרקליטות תל אביב פתחה את התיק וחידשה את החקירה. פרשת מותו של בק עלתה לדיון ציבורי בעקבות תחקיר של איילה חסון ויפעת גליק שפורסם ב"יומן" בערוץ 1 וממנו עלה כי חקירת התאונה טויחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עודד ורותי בק, הוריו של גל (ערוץ הכנסת)

שקד אמרה את הדברים במליאת הכנסת במסגרת דיון שיזמה ח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני) בנושא. במליאה נכחו בדיון גם הוריו של גל, עודד ורותי. "למדתי להכירכם זמן קצר ואני יודעת שגם הזמן הארוך שעבר מאז התאונה הנוראית לא הקהה את הכאב", אמרה שקד להורים. "אני חושבת שכל חברי הכנסת וכלל הציבור אתכם".

"כפי שאמרתי לכם, פרקליטות תל אביב חידשה את החקירה, פתחה את התיק וגבתה עדויות חדשות", הוסיפה שקד. "בסוף התהליך היא תגבש עמדה משותפת שתועבר למחלקת עררים בפרקליטות ותקבל החלטה האם יש מקום להגיש כתב אישום".

עד ראייה זומן להשלמת חקירה

בק בן ה-16 נהרג ביולי 2005 לאחר שנהגת צעירה פגעה בו בשעה שרכב על אופנועו בצומת הרחובות חיים לבנון וקק"ל בתל אביב. בחקירתה טענה הצעירה כי נסעה באור ירוק, אך בתחקיר שפורסם בערוץ 1 נטען כי חמישה עדי ראייה העידו כי דווקא בק הוא שנסע באור ירוק ואילו הצעירה עברה באור אדום. התחקיר אף העלה סימני שאלה בנוגע לעדותה של נהגת שתמכה בגרסת הצעירה.

זמן קצר לאחר פרסום התחקיר הופצו קריאות רבות ברשתות החברתיות להעמיד את הצעירה לדין, תוך פרסום שמה ותמונתה. הטענה המרכזית של גולשים רבים הייתה שהתיק טויח בשל ייחוסה המשפחתי של הצעירה. בין היתר נטען בתחקיר כי לא נערכה לצעירה בדיקת אלכוהול. בנתיחה שלאחר המוות הובהר כי בגופו של בק לא נמצאו שרידי אלכוהול, סמים או תרופות.

בשבוע שעבר זימנה המשטרה עד ראייה לתאונה לצורך השלמת חקירה. עד הראייה שימסור את גרסתו באגף התנועה מחר הוא דורון בן משה, נהג מונית שנכח בזירה בזמן התאונה אך לא העיד במשטרה בזמן אמת. רק עם פרסום הפרשה ברשת ב' לפני מספר שבועות הבין בן משה שהתיק נגד הנהגת נסגר וביקש לחלוק את עדותו.