תיעוד: כך הוצת בית הספר הדו לשוני בירושלים

מצלמות אבטחה במוסד החינוכי בי-ם בו לומדים ילדים יהודים וערבים תיעדו את האחים שלמה ונחמן טוויטו, פעילי ארגון להב"ה, מתפרצים למקום, שופכים בנזין ומציתים אש. בית המשפט גזר עליהם היום מאסר, אך הורי התלמידים אומרים שהעונש היה צריך להיות חמור יותר

בנובמבר 2014 הגיעו האחים שלמה ונחמן טוויטו, פעילי להב"ה, לבית הספר הדו לשוני בירושלים, שפכו בנזין והציתו את המקום. היום (רביעי) גזר בית המשפט המחוזי בירושלים שנתיים וחצי מאסר על שלמה ושנתיים מאסר על נחמן. כעת מתפרסם לראשונה תיעוד התקרית כפי שנקלט במצלמות האבטחה של המוסד החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שלפני ההצתה הגיעו האחים לבית הספר וערכו במקום סיור מקדים. למחרת, סמוך לשעה 18:00, הגיעו לתחנת דלק סמוכה, מילאו מספר מכלי בנזין, עטו כיסויים על פניהם ונכנסו לשטח בית הספר.

האחים המציתים (חדשות 2)

לאחר שריססו את הכתובות "מוות לערבים", "אין דו קיום עם סרטן" ו"כהנא צדק", נכנסו לתוך המבנה דרך החלון, עברו בין הכיתות, שפכו בנזין והדליקו אש. לאחר מכן הם נראים השניים בסרטון כשהם נמלטים מהמקום. לבית הספר עצמו, שבו לומדים יחד תלמידים יהודים וערבים, נגרם נזק כבד.

"פגיעה בכבוד האדם ובסובלנות"

בגזר הדין של השניים נטען כי לחומרת העבירות שביצעו מצטרף גם המניע האידיאולוגי שבשמו פעלו. "החלטתם של הנאשמים להצית את בית הספר נבעה מהעובדה שלומדים בו יהודים וערבים בצוותא, כחלק מפעילותם של הנאשמים כנגד דו קיום בין ערבים ליהודים", כתב השופט סגל.

עוד כתב השופט כי "ההצתה וההשחתה של פני בית הספר משקפת פגיעה בערכי כבוד האדם, השוויון והסובלנות. בנסיבות העניין, בהן הנאשמים הציתו והשחיתו את בית הספר הדו-לשוני, באשר מהווה הוא סמל לחיים משותפים ודו קיום, מידת הפגיעה בערכים המוגנים חמורה ומשמעותית". הורים לתלמידים הלומדים בבית הספר טענו כי העונש שהוטל על השניים קל מדי.

בית הספר הממוקם בשכונת פת הסמוכה לבית צפאפא מהווה עבור רבים בירושלים אי של שפיות, במיוחד בעת הזו שבה המתיחות בין יהודים לערבים הגיעה לשיא חדש. לפני מספר שבועות רוססו על הגדרות בכנסה לבית הספר כתובות "תג מחיר" בתקרית דומה, אז התלמידים במקום צבעו יחד את הכתובות בסמלים של שלום.