עונש מאסר למציתי ביה"ס הדו לשוני בירושלים

בית המשפט המחוזי גזר עונשי מאסר על האחים שלמה ונחמן טוויטו לאחר שהורשעו בהצתת בית הספר הדו לשוני בבירה. בגזר דינם כתב השופט כי "החלטתם של הנאשמים להצית את בית הספר נבעה מהעובדה שלומדים בו יהודים וערבים בצוותא"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (רביעי) עונשי מאסר על האחים שלמה ונחמן טוויטו, פעילי ארגון להב"ה, שהורשעו בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים בשנה שעברה. השופט צבי סגל קבע כי האח הגדול, שלמה, יישלח לשנתיים מאסר, ואילו אחיו נחמן ירצה שנתיים וחצי בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בגזר הדין נטען כי לחומרת העבירות שביצעו הפעילים, מצטרף גם המניע האידיאולוגי שבשמו פעלו. "החלטתם של הנאשמים להצית את בית הספר נבעה מהעובדה שלומדים בו יהודים וערבים בצוותא, כחלק מפעילותם של הנאשמים כנגד דו קיום בין ערבים ליהודים", כתב השופט סגל.

עוד כתב השופט כי "ההצתה וההשחתה של פני בית הספר משקפת פגיעה בערכי כבוד האדם, השוויון והסובלנות. בנסיבות העניין, בהן הנאשמים הציתו והשחיתו את בית הספר הדו-לשוני, באשר מהווה הוא סמל לחיים משותפים ודו קיום, מידת הפגיעה בערכים המוגנים חמורה ומשמעותית".

בחודש נובמבר בשנה שעברה הציתו הצעירים את המוסד החינוכי הוותיק בבירה, בו לומדים תלמידים יהודים וערבים. כתובות נאצה רוססו במקום, בין היתר נכתב "אין דו-קיום עם סרטן", ו-"כהנא צדק".

שלושה מחברי ארגון הימין הקיצוני להב"ה הואשמו במעשה, ועשרה מחברי הארגון נעצרו ביהודה ושומרון, ביניהם גם ראש הארגון בנצי גופשטיין. בחיפוש שנעשה בבתים נתפסו חומרי הסתה וחומרים שקושרים את החשודים לתנועת "כך", שהוצאה מחוץ לחוק.

גופשטיין מוגדר כבר זמן רב כיעד מוכר של החטיבה היהודית בשב"כ, ונחשד בשורה של עבירות. בשלוש השנים האחרונות עיקר פעילותו מתמקדת בארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש). במשטרה טענו כי מדובר בהתארגנות מסוכנת.

כתובות הנאצה שרוססו (אריק אבולוף כב"ה ירושלים)

בית הספר הממוקם בשכונת פת הסמוכה לבית צפאפא מהווה עבור רבים בירושלים אי של שפיות, במיוחד בעת הזו שבה המתיחות בין יהודים לערבים הגיעה לשיא חדש. לפני מספר שבועות רוססו על הגדרות בכנסה לבית הספר כתובות "תג מחיר" בתקרית דומה, אז התלמידים במקום צבעו יחד את הכתובות בסמלים של שלום.