9 שנות מאסר לרב שתקף מינית נערים

הרב יעקב דויטש, שהורשע בעבירות מין בנערים ונערות, ירצה עונש מאסר וישלם פיצוי לנפגעים. בית המשפט קבע לפני שנה: הרב ניצל את מעמדו הדתי, נגע באיבריהם המוצנעים ואף הורה לנערה לגעת באיבר מינו "כדי להעביר אנרגיות"

הרב יעקב דויטש, היום (מוניס זחאלקה ושי שפירא)

הרב יעקב דויטש, שהורשע בעבירות מין בנערים ונערות, נשלח היום (רביעי) לתשע שנות מאסר. השופט תאופיק כתילי מבית המשפט המחוזי בנצרת גזר עליו גם שלוש שנות מאסר על תנאי. דויטש, ששימש כרב קהילה בעפולה והואשם לפני שלוש שנים בעבירות החמורות, יידרש גם לפצות את הנפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-2012 הוגש נגד דויטש כתב אישום חמור בגין עבירות מין בנערים ובנערות שהיו בגילאי 13-15 בעת ביצוע המעשים, לפני כארבע שנים. למרות שדויטש כפר באשמה, בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע אותו בעבירות לפני כשנה וקבע כי דויטש ניצל את מעמדו הדתי.

בין השאר מפורט בכתב האישום מקרה בו הורה לנערה שהייתה אז כבת 15 לגעת בגופו ובאיבר מינו בטענה כי שבדרך זו "יעברו אנרגיות מגופו לגופה", מה שלטענתו יביא מרפא למחלה שעמה התמודדה. לאחר שהבריאה, חידשו השניים את הקשר ביניהם וקיימו יחסי מין. לפי כתב האישום, אחד מאותם מפגשים נערך בבית הכנסת שבמקום מגוריו של דויטש.

במקרה אחר, ניצל דויטש את מרותו כרב - וכך אילץ קטין לחשוף בפניו את איבר מינו. כאשר ניסה הנאשם לגעת בו הוא התרחק ולא אפשר לו לבצע בו את זממו. אירוע אחר שמתאר כתב האישום התרחש כשדויטש התבקש לברך נער כדי שזה ימצא מסגרת לימודים חדשה. לשם כך, הוא ביקש לשהות בבית משפחתו של המתלונן בימי חג הסוכות - ובאחד הלילות נגע באיבריו המוצנעים של הנער והתחכך בגופו.

"הרס את המשפחות והאשים אותן"

הוריו של אחד הצעירים שנפלו קורבן למעשיו של דויטש, הביעו זעזוע רב מהתנהגותו עם הגשת כתב האישום: "אלו מעשים קשים מאוד בילדים, חברי קהילות גדולות בעפולה ובארץ סמכו את ידיהם על פסיקותיו ומתברר שהוא התעלל מינית בילדים וביצע בהם מעשים שלא ייעשו".

"אנחנו בהלם שאדם כזה אחראי לעבירות נגד התורה הקדושה. תחת הגלימה שלו הוא ניצל את מעמדו בתור מקובל. הוא ואנשיו הרסו את המשפחות והאשימו אותנו שכולנו חולי נפש", הוסיפו ההורים. "כל אחד שנפגע, בעיקר בקהילה החרדית והדתית, צריך לא להתבייש - אלא לקום ולהתלונן".