אישום: הכו במקל ושפכו חומר הדברה

כתבי אישום הוגשו נגד עלאא דאר עאצי ומוג'האד דאר עאצי בגין רצח החקלאי דוד בר קפרא ז"ל לפני כחודש. על פי כתב האישום, הרקע למעשה היה פלילי ולא לאומני. השניים ניסו לשדוד את החקלאי, הכו אותו בחוזקה במקל, שפכו עליו חומר הדברה ונמלטו מבלי להזעיק עזרה

בר קפרא ז"ל (באדיבות המשפחה)

כתבי אישום הוגשו היום (שני) נגד עלאא דאר עאצי, בן 22, ומוג'האד דאר עאצי, בן 21, בגין רצח החקלאי דוד בר קפרא ז"ל לפני כחודש במושב פדיה שבשפלה. פרקליטות מחוז מרכז הגישה בקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתבי האישום, השניים קבעו להיכנס לישראל שלא כדין לאחר שמוג'האד מסר בכזב לעלאא כי בר קפרא ז"ל חייב לו כסף על עבודתו בכרם שבבעלותו. מטרתם הייתה לגבות את החוב המדובר.

ב-24 ביוני, בשעות הבוקר, התקרבו הנאשמים לעבר הכרם, הבחינו במנוח מבצע עסקה למכירת ענבים, ומוג'האד שהכיר את הדרך בה מנהל בר קפרא את עסקיו, הניח כי הוא קיבל לידיו כסף מזומן בתמורה לענבים. בנסיבות אלו, החליטו הנאשמים לשדוד את החקלאי.

השב"כ אסף ראיות והסיק שהרקע לרצח פלילי

הם התקרבו אליו ומוג'האד פנה אליו בדרישה לקבל ממנו כסף. החקלאי שאל אותם בתגובה מיהם וצעק לעברם "גנבים". מוג'האד חסם את פיו של בר קפרא בפיסת בד, והשניים החלו להכות אותו במקל שהיה על הרצפה.

מכתב האישום עולה כי הם הכו את החקלאי בחוזקה בראשו ובכל חלקי גופו עד לקריסתו על הארץ. גם לאחר קריסתו של המנוח, הם המשיכו להכות אותו בכל חלקי גופו עד שהמקל נשבר. במקביל, שפך מוג'האד על החקלאי חומר הדברה שהיה במקום.

בר קפרא שנפל על הרצפה איבד את הכרתו, והנאשמים חיפשו בכיסיו כסף, אך מצאו צרור מפתחות. הם הניחו עליו מזרון כשהוא חבול באופן קשה, ונמלטו מבלי להזעיק עזרה. המנוח הובהל מאוחר יותר לבית החולים ובהמשך נקבע מותו.

העבירה שיוחסה לנאשמים היא עבירת רצח במזיד, תוך ביצוע עבירה אחרת. שירות הביטחון הכללי חקר תחילה את הפרשה בחשד לרצח על רקע לאומני, אולם לאחר חקירה מאומצת הגיע למסקנה כי מדובר ברצח שבוצע על רקע פלילי והראיות שנאספו בתיק נמסרו לפרקליטות ולמשטרה.