עובדת סוציאלית התלוננה כי הוטרדה מינית – ופוטרה

"הסנדלר הולך יחף" – כך קבע בית הדין האזורי לעבודה בירושלים בביקורת חריפה על משרד הרווחה, לאחר שעובדת סוציאלית שהתלוננה כי הוטרדה מינית פוטרה מעבודתה. "העובדת פוטרה בחוסר תום לב ומשיקולים זרים", קבע בית המשפט והורה להחזירה לעבודה

אילוסטרציה (חדשות 2)

לפני כשנתיים פוטרה עובדת סוציאלית של משרד הרווחה לאחר התלוננה כי הוטרדה מינית על ידי עובד סוציאלי אחר במקום. בשבוע שעבר מתח בית הדין האזורי לעבודה בירושלים ביקורת חריפה על התנהלות משרד הרווחה בעקבות הפרשה והורה להחזירה לעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית הדין הביע תמיהה על התנהלות בכירי המשרד, עובדים סוציאליים בהכשרתם האמונים על טיפול בקורבנות עבירה. במובן זה, קבע בית הדין, "הסנדלר הולך יחף". כמו כן, התלונה שהגישה העובדת על הטרדה מינית נבדקה ונמצאה מוצדקת.

בהחלטתו קבע בית הדין כי העובדת פוטרה שלא כדין, בניגוד לחוק למניעת הטרדה מינית, בחוסר תום לב, משיקולים זרים וכתוצאה מהתנכלות על רקע תלונתה. בנוסף לכך מתח בית הדין ביקורת על סמנכ"ל משאבי אנוש שפיטר את העובדת ללא שימוע.

במשרד הרווחה אמרו בתגובה לדברים כי תלונתה של העובדת טופלה "ברגישות ועל פי הנהלים". לדבריהם, התלונה הועברה לנציבות שירות המדינה שקבע כי לא מדובר היה בהטרדה מינית.