עונש מאסר לאב שחטף את בנותיו לחו"ל

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הטיל עונש של 17 חודשי מאסר על תושב באר שבע שחטף לפני כשנה את בנותיו, בגילאי 3 ו-5, והסתתר עמן בתאילנד - זאת בזמן שהיה בהליכי גירושין עם אשתו. המשטרה פעלה לאתר את הבנות במבצע מורכב - והשיבה אותן לארץ. "אני מצטער ומאחל לבנותיי כל טוב", אמר האב במהלך הדיון בו הוקרא גזר דינו

הבנות הוחזרו ארצה מבנגקוק (רויטרס)

שנה וחצי בכלא לאב שחטף את בנותיו: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ראשון) 17 חודשי מאסר בפועל על אב לשתי בנות, תושב העיר, לאחר שחטף את שתיהן לתאילנד בעת שהיה בהליכי גירושין מאשתו. עוד הוטל על האב מאסר על תנאי למשך 9 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי עובדות כתב האישום, האב היה בהליכי גירושין מאם ילדיו. הוא היה סבור כי בת זוגתו לשעבר עוסקת בזנות ולקוחות שמגיעים לביתה פוגעים מינית בשתי בנותיהן הקטינות, לכן החליט לחטוף לתאילנד את שתי הבנות הקטינות ממשמורת חוקית של האם. בעקבות מבצע של משטרת ישראל עם גורמים בינלאומיים אותר מיקומו של הנאשם ושתי הבנות חזרה ארצה לידי אמן.

במסגרת המשפט הגיעו הצדדים להסדר טיעון שבמסגרתו הורשע האב בעבירה של קבלת דבר במרמה, בעבירה של חטיפה ממשמורת חוקית, הסתרת חטוף, קשירת קשר לביצוע פשע ושידולי מרמה והדחת עד.

במהלך הדיון בו הוקרא גזר דינו הביע האב חרטה על מעשיו: "לא קל לי לדבר. בנותיי חשובות לי. אני מצטער מכל הלב על מה שהיה ומאחל לבנותיי את כל הטוב שאפשר".

מבצע חוצה יבשות להשבת הבנות

הפרשה החלה בשלהי חודש אפריל בשנה שעברה, כשהאם התלוננה במשטרה שבן זוגה לשעבר לא החזיר את הילדות, בנות 5 ו-3 לביתה. היא סיפרה לחוקרים כי הוא נעלם ולא עונה לשיחות טלפון ממנה, וכי ייתכן שחטף אותן.

במשטרה בדקו את טענות האם, ועד מהרה גילו כי האב עזב את ישראל עם שתי בנותיו שעות ספורות קודם לכן. החוקרים גילו שהאב הציג מסמך מזויף למשרד הפנים על מנת להוציא לילדות דרכון. במשטרה התחקו אחר מסלול הימלטותו וזיהו כי עבר במספר מדינות - תחילה ביוון, לאחר מכן בטורקיה, רוסיה ולבסוף התמקם בתאילנד, ככל הנראה משום שאין הסכם הסגרה בין המדינות וכי צו המעצר נגדו שהוצא באמצעות האינטרפול אינו תקף.

המשטרה גילתה במהלך החקירה שהאב שקוע בחובות גדולים, דבר שגרם לחשש כבד כי הוא עלול להעביר את הבנות לגורם שלישי עבור בצע כסף, לכן הוחלט לפעול במהירות. שוטרים סמויים התמקמו סמוך לבית חב"ד בבירה בנגקוק, שם התגורר האב עם בנותיו.

לאחר התייעצות עם המחלקה הבינלאומית בפרקליטות, הוטסה האם למקום ולאחר מבצע מורכב, היא שבה עם שתי בנותיה לישראל, כשהן בריאות ושלמות.