פרסום ראשון: המשפחה שהורעלה תובעת מיליונים

משפחת גרוס מי-ם, ששתי בנותיה נפטרו לאחר שהורעלו מחומר הדברה קטלני, תובעת יותר מ-11 מיליון שקל משורה של גורמים המעורבים במקרה הטרגי - מהמדביר ועד משרדי הממשלה. אבי המשפחה: מבקשים למנוע עוד אסון

יעל ואביגיל גרוס ז"ל (באדיבות המשפחה)

שנה וחצי לאחר שמתו בביתן בירושלים הילדות אביגיל ויעל גרוס ז"ל, יגישו בני משפחתן תביעה נגד המדביר יוסי ברקן, מרפאת "טרם" בירושלים, אחד הרופאים במרפאה, החברה שייבאה את חומר ההדברה הקטלני ונגד שלושה משרדי ממשלה - המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות ומשרד הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב התביעה החמור יוגש ביום ראשון לבית המשפט המחוזי בירושלים, ובמסגרתו ידרשו בני משפחת גרוס מכל הנתבעים 11 מיליון ו-600 אלף שקלים. לטענת המשפחה, כל אחד מהנתבעים יכול היה לתרום כדי למנוע את מותן של אביגיל, בת 4, ויעל, בת שנה ו-7 חודשים.

התביעה מייחסת לנתבעים רשלנות, ולמעטים מהם אף רשלנות פושעת. כמו כן, התביעה מייחסת חידלון חמור לשלושת המשרדים הממשלתיים. בכתב התביעה נטען כי המדביר והחברה המייבאת את חומר ההדברה לארץ ידעו היטב מה הסכנות הנשקפות מהחומר ולא נקטו באמצעי הזהירות הנדרשים.

משפחת גרוס מבהירה כי מאחורי התביעה עומד ניסיון למנוע אסונות דומים בעתיד. "מטרת התביעה היא ליצור הד ציבורי על מנת שאסון כזה לא יתרחש שנית", אמר לחדשות 2 אבי המשפחה שמעון גרוס.

זירת האירוע והמדביר ברקן (זיו ביניונסקי)

עוד נכתב בתביעה כי המרפאה, ובפרט הרופא שטיפל בשתי האחיות, התרשלו שלא ביצעו את הבדיקות האלמנטריות שנדרשו ושילחו את הילדות לביתן אך ורק עם מרשם לתרופה.

פרקליטם של בני משפחת גרוס, עו"ד יובל ראובינוף, אמר לחדשות 2 כי החומר שאליו נחשפה משפחת גרוס היה בבחינת "פצצה מתקתקת" שהיה ברור כי ביום מן הימים היא תתפוצץ ותקפח חיי אדם.