לראשונה: קצב יחגוג את ליל הסדר מחוץ לכלא

בפעם הראשונה מאז נכנס לכלא לפני 3 וחצי שנים, צפוי נשיא המדינה לשעבר משה קצב לחגוג את חג הפסח יחד עם בני משפחתו וקרוביו. קצב, שהורשע באונס וביצוע עבירות מין בעובדות שהיו כפופות לו, מרצה 7 שנות מאסר בכלא מעשיהו

יחגוג את ליל הסדר בביתו. קצב (רויטרס)

נשיא המדינה לשעבר משה קצב, צפוי לצאת לחופשה בת 72 שעות במהלך חג הפסח. זוהי הפעם הראשונה בה יחגוג קצב את ליל הסדר בביתו מאז נכנס לכלא לפני שלוש וחצי שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד כלא מעשיהו, בו קצב מרצה עונש מאסר של שבע שנים, אישר לנשיא לשעבר שהורשע בעבירות מין לצאת מן המתקן ביום חמישי שלפני החג ויחזור לכלא ביום ראשון שלאחר מכן. בשנה שעברה דחה בית המשפט המחוזי את בקשתו של קצב לצאת לחופשה בליל הסדר בטענה כי לא חלפו 60 ימים מאז יצא לחופשתו בפורים אשתקד.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של קצב, אמר כי "הפעם לא הייתה כל התנגדות לאשר את החופשה הזו ואני שמח מאוד שמר קצב ייבלה את חג החירות בביתו עם משפחתו". לדבריו בפעם הקודמת הבקשה לצאת לחופשת פסח לא אושרה מסיבה טכנית, כי "לא חלף מספיק זמן מאז החופשה הקודמת כפי שקובעים הנהלים".

בדצמבר 2010 הורשע קצב בביצוע עבירות של אונס, הטרדה מינית וביצוע מעשה מגונה בעובדות שהיו כפופות לו בעת שכיהן כשר התיירות וכנשיא המדינה. בנוסף, הורשע קצב בשיבוש הליכי משפט לאחר שניסה לתאם גרסאות עם אחת המתלוננות נגדו.