תיעוד: סוהר מבריח חפצים לאסירים

גרשון בר זיו, סוהר המוצב בכלא אשל בבאר שבע, נאשם שפתח בעסקי הברחות במתקן הכליאה שבמסגרתן העביר לידי אסירים חפצים שונים וציוד אישי תמורת מאות ואלפי שקלים. לאחר שתועד במצלמות הכלא טען הסוהר כי לא ידע דבר על תוכן השקיות. חלק מהמעשים תועדו במצלמות האבטחה אותן הכיר היטב

סוהר מכלא אשל בבאר שבע נאשם שהבריח ציוד אישי וחפצים נוספים לאסירים מסוכנים המרצים עונשי מאסר תמורת אלפי שקלים שקיבל ממקורביהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גרשון בר זיו, סוהר בשירות בתי הסוהר, על פי כתב האישום, החליט לנצל את הצבתו באגפים הרגישים ביותר בבית הכלא אשל כדי לייצר הכנסה נוספת. על פי כתב אישום שהוגש נגדו, נהג הסוהר להבריח אל תוך מתחם הכלא משקאות חריפים, סרטים פורנוגרפיים וטלפונים סלולריים עבור עבריינים בכירים תמורת תשלום.

את הראיות נגדו תיעדו מצלמות האבטחה הפרוסות במתחם הכלא, זאת למרות שעל פי החשד ניסה בר זיו לחבל בהן במספר הזדמנויות.

תעריף לפי לקוח

בין לקוחותיו, כך על פי המיוחס לו, היה גם האסיר משה בן אבגי, שהוסגר רק באחרונה מגרמניה בגין רצח נהג המונית המנוח דרק רוט. בכתב האישום נטען כי בר זיו נפגש מספר פעמים עם אמו של בן אבגי וקיבל ממנה משלוחים של אוכל, תקליטורים ונעליים עבור בנה. תמורת כל הברחה שכזו שלשל הסוהר לכיסו סכומים של 400-600 שקלים.

התעריף התעדכן בהתאם למעמדו של האסיר. כך גבה בר זיו מראש ארגון הפשע חגי זגורי כאלף שקלים עבור כל הברחה שהכילה ברוב המקרים סרטים פורנוגרפיים, משקאות חריפים ומכשיר טלפון סלולרי – שאותו הסתיר בתוך גליל נייר טואלט.

בחקירתו במחלקה לחקירות סוהרים הכחיש בר זיו שידע על תוכן השקיות שהכניס אל הכלא. הודאתו משמשת כעת את הפרקליטות בביסוס הטענה כי הסוהר גילה אדישות לאפשרות שהוא מבריח אל הכלא חפצים מסוכנים.