תיעוד: גנבו דלק סילוני מקו הנפט ונתפסו על חם

המחוז הדרומי של המשטרה הקים צוות חקירה מיוחד שמטרתו להילחם בתופעה של גניבת דלק סילוני מקו צינור הנפט אילת-אשקלון. תלונה של קצא"א על ירידת לחץ בצינור הובילה לתפיסת שני גנבים מהפזורה על חם. אתמול הוגשו נגדם כתבי אישום

לפני ארבע שנים נחשפה בחדשות 2 תופעה של גניבת דלק סילוני, המשמש לתדלוק מטוסים, מקו צינור הנפט אילת-אשקלון. בעקבות הכתבה הוקם במחוז הדרומי של המשטרה צוות חקירה מיוחד ובשבוע שעבר, בתום מספר תצפיות, נתפסו שני גנבים על חם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירת הגניבה של השניים, תושבי הפזורה הבדואית בשנות ה-20 המוקדמות לחייהם, החלה בעקבות תלונה שהגישה חברת קצא"א (קו צינור הנפט אילת-אשקלון) על מספר תקריות של ירידת לחץ בצינור בקטע שבין צומת הנגב לצומת אשל.

בכל אחת מירידות הלחץ האלה "דולפים" אל מחוץ למערכת בין 1,000 ל-3,000 ליטרים של דלק סילוני. בשלב הראשון של החקירה הסמויה, בפיקודו של רב פקד צדוק יוסף, אותרו וזוהו החשודים ואותרה הנקודה שממנה הם שאבו את הדלק, סמוך לבאר שבע.

ביום שלישי שעבר הבחינו לוחמי יחידת מגן בשני חשודים שהגיעו למקום, התחברו לצינור והחלו בשאיבת דלק לתוך מיכל בנפח אלף ליטרים. במהלך השאיבה הם נעצרו על ידי הלוחמים. בחקירתם קשרו את עצמם למיוחס להם ואתמול הוגש נגדם כתב אישום.

"מדובר בפגיעה בתשתיות האסטרטגיות החשובות ביותר של מדינת ישראל", אמר מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי. "מעצר החשודים הוא תוצר של פעילות ממושכת, ממודרת, שקטה ומקצועית של יחידת מגן והיא מתווספת לעשרות מעשים וכתבי אישום שהוגשו כנגד כנופיות שנעצרו בתקופה האחרונה".