14 חודשי מאסר לאוהד שתקף את שחקן מכבי תל אביב

בית המשפט שלח את אוהד הפועל ת"א אלרואי ידעי לכלא, לאחר שהתפרץ למגרש במהלך הדרבי ותקף את כוכב מכבי. הוא ירצה 10חודשי מאסר בגין התקיפה ו-4חודשים בעקבות תיק הוצאה לפועל בו הורשע. בנוסף, נאסר עליו להתקרב למקומות בהם נערכים אירועי ספורט במשך 3 שנים

אוהד הפועל תל אביב שתקף את שחקן הכדורגל ערן זהבי במהלך המשחק - יישלח לכלא: בית המשפט גזר היום (שני) 14 חודשי מאסר בפועל על אלרועי ידעי (פואד) שפרץ למשחק הדרבי לפני תשעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ידעי הואשם שהתפרץ אל המגרש, עירום בפלג גופו העליון ומדיף ריח חריף של אלכוהול, כששחקן מכבי תל אביב ערן זהבי התכונן לבעוט בכדור במהלך המשחק. ידעי הגיח מאחורי השחקן, ירק עליו ותקף אותו במכות לפניו ובבעיטות. "השחקן ניסה להגן על עצמו, אולם הנאשם לא הרפה והוסיף לתקוף", נטען. כתוצאה מהתקיפה נגרמה לזהבי חבלה בלחיו השמאלית.

ידעי בבית המשפט, היום (ערוץ 1)

בית משפט השלום בחיפה גזר על ידעי 10 חודשי מאסר בפועל בגין מעשיו על המגרש, וארבעה חודשי מאסר נוספים בגין הרשעתו בתיק נוסף של הוצאה לפועל. מעונשו ינוכו שבעה חודשים אותם כבר ריצה ידעי עד כה. בנוסף, נאסר עליו להתקרב לאירועי ספורט במשך שלוש שנים.

במהלך משפטו הודה ידעי במעשים שיוחסו לו והביע עליהם חרטה. ידעי היה נתון במעצר למשך תקופה לא מבוטלת ולאחרונה הביע נכונות להשתלב בהליך טיפולי.יו"ר שדולת הספורט של הכנסת, ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד), בירך על החלטת בית המשפט וטען כי מתן העונש עולה בקנה אחד עם כוונת המחוקק - להחמיר את הענישה במקרים של תקיפה באירועי ספורט. "בית המשפט עשה צדק עם הספורט הישראלי", אמר רזבוזוב. "רק על ידי ענישה קשה, נוכל להרתיע את החוליגנים. הקביעה ההיסטורית הזו של בית המשפט היא ניצחון של כולנו".

רזבוזוב, שאף הגיע לבית המשפט בחיפה בכדי לצפות בדיון הוסיף: "חשוב שהתהליך למיגור האלימות בספורט שהתחיל היום יימשך גם בעתיד. אסור ששוב מערכת המשפט תקל ראש בהשלכות השליליות שגורם עבריין שתוקף ספורטאי, בטח ובטח אם הוא עושה זאת לעיניי מצלמות הטלוויזיה, בשידור חי, ובפני אלפים ביציעים".