אחרי 74 ימים: פישר למעצר בית

לאחר שבית המשפט העליון קיבל את ערעורו והורה לשחררו בתנאים מגבילים, עו"ד רונאל פישר שוחרר למעצר בית, אותו הוא ירצה בבית חמותו. לעורך הדין הנודע, נגדו הוגש כתב אישום בעבירות שוחד ומרמה, הוצמד אזיק אלקטרוני

במעצר בית. עו"ד פישר (פלאש 90)

אחרי שלושה חודשים במעצר, רונאל פישר שב הביתה: עורך הדין הנאשם בעבירות שוחד שוחרר הערב (ראשון) למעצר בית אותו הוא ירצה בבית חמותו - זאת לאחר שבית המשפט העליון קיבל את ערעורו נגד החלטת בית המשפט המחוזי להשאירו במעצר עד תום ההליכים. שחרורו של פישר מתבצע לאחר שהוצמד לו אזיק אלקטרוני, באמצעותו יוכלו השוטרים לדעת היכן הוא נמצא בכל רגע נתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום החמור שהוגש נגד פישר לפני כחודשיים במסגרת הפרשה המסועפת שנקראת על שמו, יוחסו לעורך הדין הנודע עבירות של לקיחת שוחד, שיבוש הליכי משפט, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

על פי כתב האישום פישר ניצל את מעמדו הציבורי, קשריו הענפים וכישוריו כדי לסחור במידע, תוך שהוא "אינו בוחל במעשי שיבוש חקירה חוזרים ונשנים של חקירות סמויות ורגישות ביותר, אגב עריכת מניפולציות מתוחכמות ומצגים, המערבים אמת ובדיה, אל מול גורמים שונים, והכל מתוך תאוות בצע חסרת מעצורים".

פישר: "מה שהמדינה עושה לי זה רצח"

לאחר שמעשיהם של פישר ורפ"ק ערן מלכה החלו להיחשף ונפתחה נגדם חקירת מח"ש, פעלו השניים באופן נמרץ לשבש את חקירתם, ואף הצליחו לעשות כך בשלב המוקדם של החקירה, באופן חלקי אך אפקטיבי.

פעולתם גרמה לכך שלאורך מספר חודשים נקלעה החקירה למבוי סתום שנפרץ בסופו של דבר עם הצלחת גורמי החקירה לבצע חדירה למכשירים הניידים של ערן מלכה ושל עדת המדינה בפרשה.

"תאוות בצע חסרת מעצורים"


במהלך דיון הקראת כתב האישום, אמר פישר לשופט בית המשפט המחוזי: "מה שהמדינה עושה לי זה רצח. לא מתנהגים כך לאף בן אדם. לא רצחתי או אנסתי, עשיתי עבירות כלכליות, לא כאלה שיש בהן קורבן. אני יושב 33 ימים. מי ישב ככה? אייכמן? מה רוצים ממני?".

באותו דיון הוגשה בקשה לעצור את פישר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת הפרקליטות, אולם כאמור פישר ערער על ההחלטה ובית המשפט העליון קיבל את ערעורו.