חייל נאשם בדקירה: "אשחט אותך"

בית הדין הצבאי האריך את מעצרו של חייל שהואשם בדקירת חברו ליחידה. מכתב האישום עולה כי גם לאחר שדקר את חברו באמצעות שני סכיני מטבח, הוא המשיך לרדוף אחריו ואף איים: "אני אשחט אותך כמו חזיר". הדוקר נעצר רק בתום מרדף בתוך הבסיס שבמהלכו נאלץ אחד הקצינים לשלוף אקדח

הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד חייל בגין חבלה בכוונה מחמירה ושיבוש מהלכי משפט. החייל הואשם כי דקר את חברו ליחידה באמצעות שני סכיני מטבח גדולים ופצע אותו בידו ובירכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום עולה כי גם לאחר שהחייל הדקור הצליח לחמוק ממנו, המשיך הנאשם לאיים עליו. "אני אשחט אותך כמו חזיר", איים החייל, "אני אדקור אותך".

לאחר המקרה פתחו מספר לוחמים מהבסיס שבו הוא משרת במרדף אחריו. בשלב זה השליך הנאשם את הסכינים שהיו בידיו אל מעבר לגדר שמקיפה את הבסיס. זמן קצר לאחר מכן הוא נוטרל כשאחד מהקצינים כיוון לעברו אקדח. הקצין הורה לסובבים לאזוק ולקשור את החייל ועצר אותו.

על אף שהשתלשלות המקרה שתוארה בכתב האישום, מרבית פרטיו של החייל הנאשם נותרו חסויים. עוד נמסר כי החייל יישאר במעצר עוד ארבעה ימים נוספים וייוצג על ידי הסנגוריה הצבאית.

פרקליטתו של הנאשם, רס"ן מירב הרשקוביץ יצחקי, מסרה כי מרשה כופר באשמות המיוחסות לו. הרשקוביץ יצחקי, המשמשת כסנגורית פיקודית דרום וז"י, הוסיפה כי "מדובר במקרה מצער של תגרה הדדית בין החשוד וחייל נוסף. בזמן הארוע ולאחריו סבל החשוד ממצוקה נפשית קשה".

לפניות לכתב: Matan@ch2news.tv