רוצח דרק רוט שוחרר מהכלא

21 שנים אחרי הרצח שהסעיר את המדינה, יצא ארבל אלוני לחופשי מכלא רימונים שבשרון. אלוני, שביצע את הרצח יחד עם חברו משה בן איבגי כשהיו בני 14, טען בעבר שלא הוא לחץ על ההדק, כשהוא מגובה בבדיקת פוליגרף

ב-1994 הזדעזעה המדינה כששני בני נוער מהרצליה רצחו את נהג המונית דרק רוט ללא מניע ברור. הבוקר (רביעי), אחרי 21 שנות מאסר, השתחרר ממאסר ארבל אלוני (35), אחד משני הרוצחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעשרה בני אדם המתינו לאלוני מחוץ לכלא רימונים בשרון ועם צאתו מיהר להיכנס לרכב ולנסוע מהמקום. על אלוני נגזרו 16 שנות מאסר בגין הרצח שהיה שותף לו כשהיה בן 14 בלבד, אך בעקבות שוד מזוין שביצע באחת מחופשותיו מהכלא נגזרו עליו 5 שנים נוספות. במהלך תקופת מאסרו נישא אלוני, הפך אב לשניים והחל בהליך שיקום.

נישא והפך אב לשניים (פלאש 90)

אלוני, יחד עם שותפו לפשע משה בן איבגי, ירו שישה כדורים בגבו של נהג המונית דרט רוט ב-1994. ב-1998, בעת שהיו בחופשתם הראשונה מהכלא, ביצעו השניים שוד מזויין בחנות מכולת בהרצליה ופצעו את המוכרת.

בן איבגי נמלט לארגנטינה באחת מחופשותיו מהכלא ב-2004 ובמשך שנים ביקשה ישראל מארגנטינה להסגירו. רק ב-2013 הוא הוסגר לבסוף בגין עבירות השוד בלבד, וזאת בהתאם להחלטת בית המשפט העליון בארגנטינה.אלוני ובן איבגי הורשעו שניהם ברצח, אך עד היום לא ידוע בוודאות מי מבין השניים לחץ על ההדק. לפני כשלוש שנים נחשפה לראשונה גרסתו של אלוני בנוגע לערב הרצח. במסמכים שהגיש לבית המשפט יחד עם ערעורו טען כי בדיקת פוליגרף שעבר מוכיחה שלא הוא זה שלחץ על ההדק.

שותפו לרצח של אלוני, משה בן איבגי, צפוי להשתחרר מהכלא רק באוקטובר 2018, לאחר שבית המשפט העליון סירב לקצר את מאסרו. בהחלטת העליון נקבע כי "מערכת משפט צריכה לשקוד על ענישה הולמת בכלל, ועל מניעת תמריץ להימלטות בפרט. ענישה הולמת מחייבת בדרך כלל צבירת עונשים".