אישום: חברת עיקול כלי רכב הפעילה "משטרה פרטית"

מכתב האישום שהוגש הבוקר עולה כי ארבעה שוטרים קיבלו שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים כדי שיפעלו כ"משטרה פרטית" עבור החברה כדי להגדיל את רווחיה, ותוך כדי פגיעה באמון הציבור וחריגה מסמכותם

אילוסטרציה (פלאש 90)

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (חמישי) כתב אישום חמור נגד ארבעה שוטרים מאזור המרכז בגין שוחד ושימוש לרעה בכוחם. הארבעה מואשמים כי פעלו כ"משטרה פרטית" עבור חברה העוסקת בעיקול כלי רכב בתמורה לשוחד ולטובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מכתב האישום עולה כי במסגרת עבודתם עבור חברת העיקול, נהגו הארבעה לבצע פעולות רבות תוך שהם מנצלים את משרתם כשוטרים ובמהלך שגרת עבודתם "באופן הפוגע בכשירותם ובנאמנותם למשטרה ולערכיה".

השוטרים ביצעו בדיקות שונות במסוף המשטרתי, מסרו מידע אישי אודות בעלי כלי הרכב, איתרו כלי רכב שעליהם הוצאו צווי עיקול ועשו שימוש בסמכותם כשוטרים, לרבות איזוק ועיכוב נהגים בצידי הדרך.

אישום גם נגד מנהלי החברה

בנוסף, על פי כתב האישום, על מנת להעצים את האפקט הרצוי של הנוכחות המשטרתית בהליכי העיקול, פעלו הנאשמים לייצר מצג שווא כאילו גם עובדי החברה האחרים הינם שוטרים ופעלו כדרך קבע בניגוד לנהלים המסדירים את אופן ביצוע עיקול כלי רכב.

כתב האישום נגד השוטרים הוגש לאחר חקירה של המחלקה לחקירות שוטרים. הנאשמים הם משה עזרן (45), שוטר סיור מתחנת כפר סבא, ארז רז (36) מדריך בבית הספר לכושר מבצעי של המשטרה, בייהו אברהם (38), שוטר סיור ממרחב איילון ויוגב אהרון (39), שוטר סיור מתחנת לוד.

מנהלי החברה העיקול אביגדור צלניק (29) ואלכס בולוטוב (38) מואשמים במתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות. מכתב האישום נגדם עולה כי הבעלים החליטו לצרף שוטר לכל הליך עיקול, בניגוד לנהלי המשטרה ובמטרה להגדיל את רווחי החברה.