דוח נציב תלונות השופטים: התבטאות שופטת ביה"ד לענייני משפחה "בלתי מוצלחת"

לפני מספר חודשים נחשפה בחדשות 2 הקלטה בה נשמעות אמירות שנויות במחלוקת של שופטת ביה"ד לענייני משפחה ברמת גן שפרה גליק כלפי עורכות דין. בעקבות שידור הדברים פתח נציב תלונות השופטים בבדיקת העניין, וכעת מתפרסמים ממצאי הבדיקה

נציב תלונות השופטים אליעזר ריבלין מותח ביקורת חריפה על שופטת ביה"ד לענייני משפחה ברמת גן שפרה גליק, שהתבטאה באופן חריג כלפי שתי עורכות דין שטענו בפניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין לי זמן, אני יושבת כאן עם חום", נשמעה גליק אומרת לעורכות הדין בהקלטה שנחשפה בחדשות 2. "אנחנו נתחלק מצוין בזמן ואנחנו לא נבזבז דקה ויש לי כדורים נגד חום, תרגישי טוב", השיבו לה עורכות הדין. אלא שאז אמרה להן גליק: "אני מקווה שאתם תידבקו וזה יוריד לי קצת מהלחץ שיש לי".

הנהלת בתי המשפט מסרה עם פרסום המקרה כי "פרוטוקול הדיון מדבר בעד עצמו", לאחר שבפרוטוקול הרשמי הופיע המשפט "אני מקווה שלא תידבקו". אולם, הפרסום בחדשות 2 הוביל את נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור לפנות לנציב תלונות השופטים על מנת שיבדוק את הסוגיה.

השופט ריבלין העומד בראש נציבות תלונות השופטים פרסם אתמול (רביעי) את החלטתו בה קבע כי הפרוטוקול תוקן באופן בלתי ראוי על ידי השופטת, שהוסיפה את המילה 'לא' ושינתה באופן מהותי את המשפט כולו. עוד קובע ריבלין כי השופטת גליק הטעתה את דוברת הנהלת בתי המשפט ומוסיף כי האמירה שלה כלפי עורכות הדין היא אמירה "בלתי מוצלחת".

זוהי אינה השערוריה הראשונה בה מעורבת השופטת גליק, שנתפסה כבר בעבר באמירה בעייתית כשאמרה לעורכת דין במהלך דיון "אני אעלה אותך על טיל".