היועץ המשפטי לממשלה סירב להסדר עם הרב מצגר

פרקליטיו של הרב הראשי לשעבר הגיעו לפגישת שימוע בפני היועץ וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן והציעו כי הרב יודה בהסדר טיעון מתוקן וייגזר עליו מאסר של שנה וחצי. וינשטיין דחה את ההצעה על הסף: "לא בא בחשבון, זה נמוך מדי"

היועמ"ש סירב להסדר עם מצגר (רויטרס)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע על כוונתו להגיש כתב אישום חמור נגד הרב הראשי לשעבר יונה מצגר בגין קבלת שוחד של יותר מ-7 מיליון שקלים. במהלך פגישה עם פרקליטיו של מצגר סירב וינשטיין להסדר שהציעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני יומיים הגיעו פרקליטי מצגר, בראשות פרופ' דוד ליבאי, לפגישת שימוע בפני היועץ וינשטיין ופרקליט המדינה עו"ד שי ניצן. בפגישה טענו הפרקליטים כי לשיטתם מרכז הכובד של העבירות בתיק בוצע לכאורה בידי עד המדינה - שהיה עוזרו הקרוב של הרב מצגר.

"לא בא בחשבון" (יונתן סינדל פלאש 90)

למרות הדברים הללו הציעו הפרקליטים כי הרב הראשי לשעבר יודה בכתב אישום מתוקן וייגזר עליו מאסר של שנה וחצי. וינשטיין כאמור דחה באופן מוחלט את ההצעה ואמר לפרקליטים: "לא בא בחשבון, זה נמוך מדי".

לפני כחודשיים נחשפו תמלילי הקלטות השיחות בין הרב מצגר לבין עד המדינה. בהקלטות שסיפק עד המדינה נשמע מצגר מדריך אותו כיצד לענות לחוקרי המשטרה ולכאורה אף מנסה לשכנע אותו לשקר למענו.