שלוש שנות מאסר לישראלי שהצטרף לדאע"ש

חמזה מגאמסה, בן 22 מיפיע, הואשם והורשע ביציאה לסוריה ובהצטרפות לדאע"ש - ואף בהשתתפות במחנה האימונים של הארגון. בית המשפט המחוזי בנצרת גזר עליו שלוש שנות מאסר, העונש החמור ביותר שהוטל עד כה על הצטרפות לארגון, אך בפרקליטות שביקשו עונש כבד יותר שוקלים לערער

מגאמס היום בבית המשפט

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר הבוקר (רביעי) שלוש שנות מאסר על חמזה מגאמס, בן 22 מהיישוב יפיע, שנסע לפני כשנה לטורקיה ומשם עבר לסוריה והצטרף לארגון דאע"ש. מגאמס, שהורשע בארבעה סעיפים ביניהם מגע עם סוכן זר וכניסה למדינת אויב, הודה במיוחס לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם בפרקליטות אמר לאחר גזר הדין כי "למרות שזהו העונש החמור ביותר שהוטל על מישהו שחבר לדאע"ש עד היום, נשקול לערער לעליון". הבקשה לעונש מטעמם עמדה על בין 6 ל-12 שנות מאסר.

בחודש נובמבר האחרון הואשם מגאמסה במגע עם סוכני חוץ, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לביצוע פשע ויציאה שלא כדין. בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז צפון נטען כי מגאמסה יצא לסוריה בניגוד לחוק והתגייס לדאע"ש, אך שב לישראל לאחר כחודש.

חמזה מגאמסה, ארכיון

בחודש אפריל הוא הורשע במגע עם סוכן זר, קשר לפשע, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ויציאה שלא כדין מהארץ. במהלך חקירתו הודה כי הכיר את ארגון המדינה האסלאמית, תמך במטרותיו וידע כי גם ישראל נמנית על ה"כופרים" בהם נאבק הארגון.

על פי האישום, בתחילת אוקטובר יצא מגאמסה מהארץ בניגוד לחוק יחד עם שלושה מחבריו, טס לטורקיה והסתנן עם שניים מחבריו לסוריה. מגאמסה ושני חבריו, מחמד צאבר כנאנה ומחמד מרואן כילאני, התייצבו בבסיס הקליטה של דאע"ש והתגייסו לשורות הארגון.

עוד נטען כי במשך עשרה ימים שהה מגאמסה במחנה האימונים של דאע"ש כהכנה להפוך ללוחם בארגון שמטיל אימה על עירק וסוריה. לבסוף הוא החליט לחזור למשפחתו ושב על עקבותיו לטורקיה, משם המשיך בטיסה לישראל. עם שובו ארצה, הוא נעצר בנתב"ג והועבר לחקירה.

עו"ד חאזם יוסף, המייצג את מגאמסה מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר בתגובה אחרי הגשת כתב האישום: "הנאשם שהה רק מספר ימים בסוריה. במהלך שהותו הוא עבר אימוני ספורט בלבד. תוך זמן קצר הבין את הטעות שעשה וחזר מיוזמתו".