פישר, הקשרים עם השופט - והזיכוי

חלקים חדשים מעדותו של קצין המשטרה ערן מלכה חושפים לכאורה מערכת יחסים הדוקה בין עו"ד פישר לבין שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב גלעד נויטל. בין היתר, סיפר כי פישר קיבל מידע רגיש מהשופט וניסה להשתמש בו כדי לבקש כסף מעו"ד יעקב וינרוט שהואשם במתן שוחד - וזוכה

פישר, הקשרים עם השופט - והזיכוי (פלאש 90 - יהונתן סינדלר, חדשות 2)

חלקים חדשים מעדותו של קצין המשטרה ועד המדינה ערן מלכה חושפים לכאורה מערכת יחסים הדוקה בין עורך הדין הפלילי פישר לבין שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב גלעד נויטל. על פי עדותו של מלכה, פישר הצליח לקבל מידע רגיש מהשופט וניסה לספסר בו מול עורך הדין יעקב וינרוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גלעד נויטל חבר טוב של רונאל", סיפר מלכה בעדותו. "נפגשנו איתו מספר רב של פעמים בבית של רונאל. רונאל סיפר לי שאצל השופט נויטל התנהל תיק השוחד של וינרוט וברגע שהוא הבין שהתיק הולך לכיוון של זיכוי, הוא קבע פגישה וביקש מווינרוט מיליון דולר עבור הזיכוי".

ערן מלכה (פלאש 90 - מרים אלסטר)

"לדבריו וינרוט לא האמין לו", הוסיף מלכה בעדותו, "אבל היו עוד מספר פגישות שבאחרונה שבהן רונאל אמר לווינרוט: 'אתה תראה שתזוכה ותשלם אחרי זה אם אתה לא מאמין'. לימים וינרוט זוכה ולדברי רונאל הוא לא רצה לשלם ונולד ביניהם סכסוך".

לחדשות 2 נודע שעורך הדין וינרוט זומן להעיד בפרשה ובמהלך עדותו אישר כי קיבל פנייה עקיפה מעורך הדין פישר באמצעות מתווכים. פישר ביקש לכאורה מהמתווכים להעביר לווינרוט הצעה לתשלום מאות אלפי דולרים בתמורה לסגירת התיק, אלא שהמתווכים לא העבירו לו את ההצעה בזמן אמת ונודע לו עליה רק בדיעבד.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "הדברים המתוארים בפנייה חסרי שחר ונטולי אחיזה במציאות. השופט נויטל לא שוחח עם איש, לרבות עם רונאל פישר, על התיק נשוא השאילתא ולא על כל תיק אחר שהתנהל בפניו".

במחלקה לחקירות שוטרים אישרו כי וינרוט אכן העיד בפרשה אך הבהירו: "הדברים שמסר מלכה בעניינו של עו"ד וינרוט התבררו כבלתי מדויקים ואינם מצריכים המשך חקירה".