נדחתה תביעה נגד ראש המועצה המנוח

חודש לאחר שהלך לעולמו, החליט ביהמ"ש לדחות סופית את הערעור בתביעת לשון הרע שהוגשה נגד ראש מועצת מטולה לשעבר, הרצל בוקר. במקביל חייב השופט בתביעה את התובע - חבר מועצת העיר דוד אזולאי - בתשלום הוצאות המשפט בסך 15,000 שקלים

ביהמ"ש המחוזי בנצרת החליט בראשית השבוע לדחות סופית את ערעור תביעת הדיבה שהגיש חבר מועצת מטולה דוד אזולאי לפני כשלוש שנים נגד ראש המועצה דאז, הרצל בוקר ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנת 2012 העביר בוקר בישיבת המועצה החלטה להחליף את אזולאי בתפקידו כחבר ועדת הערר לענייני ארנונה בטענה כי הוא הדליף מידע אישי על תושבים. אזולאי, שמחה על ההחלטה, הגיש בתגובה נגד ראש המועצה תביעת דיבה אישית בטענה כי הנימוק להדחתו נגוע בלשון הרע.

כשנה לאחר מכן דחה בית המשפט את החלק שיוחס בתביעה באופן אישי נגד בוקר, זאת מתוקף חוק חסינות נבחרי הציבור, והמשיך לדון בעתירה המופנית נגד המועצה עצמה. בשנת 2015 דחה בית המשפט את יתר הטענות בתביעה, וחייב את אזולאי בהוצאות המשפט בסך 7,000 שקלים.

אזולאי החליט שלא להרים ידיים וערער על הדחייה, תוך שהוא מטיח האשמות אישיות קשות בראש המועצה. כבר אז נעדר בוקר מהדיונים בנושא בשל החמרה במצבו הבריאותי, עד מותו בחודש מאי 2015.

לאחר פטירתו של ראש המועצה זימן השופט בתביעה את נציגי הצדדים וביקש מאזולאי למשוך את הערעור. זה סירב לבקשה, בטענה כי מדובר בתביעה עקרונית שנועדה לטהר את שמו, אך הסכים לדחות את הדיון למועד אחר. בראשית השבוע כאמור החליט השופט לדחות סופית את הערעור וחייב שוב את אזולאי בתשלום שכר הטרחה בסך 15,000 שקלים.