אישום: מנהלי "בחדרי חרדים" לשעבר סחטו גולשים

כך, על פי כתב האישום, פעלה השיטה: גולשים התלוננו על תוכן פוגעני באתר הפופלרי של המגזר החרדי וביקשו להסיר אותו. המנכ"ל והסמנכ"ל לשעבר ביקשו כסף

הפעילו לחץ לשלם (חדשות 2)

מנהלי האתר "בחדרי חרדים" מואשמים בעבירות של סחיטה באיומים של גולשים. על פי כתב האישום שהוגש אתמול (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד המנכ"ל לשעבר גיא כהן וסמנכ"ל המכירות לשעבר אורי צור, השניים מואשמים סחטו גולשים שביקשו מהם להסיר מהאתר תוכן שפגע בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחלק מהמקרים, מתאר כתב האישום, פנו גולשים בפנייה כתובה ישירות לאתר בבקשה להסיר תוכן פוגעני נגדם. עורכי התוכן הסירו את הפרסומים על פי שיקול דעתם, אבל מנהלי האתר לשעבר פרסמו אותם מחדש. בפרקליטות טוענים שאז פנו המנהלים לגולשים והפעילו עליהם לחץ לשלם להם.

במספר מקרים אף הותנתה הסרת התכנים בקניית עסקת פרסום כוללת, אשר הקנתה לקונה "הגנה" מפני העלאת תכנים פוגעניים. כהן וצור, כך נטען, אף דאגו כי סוגיית הסרת התכנים הפוגעניים לא תיכלל בהסכם הפרסום, אלא בעל פה בלבד.

"בחדרי חרדים" נחשב לאתר מוביל בקרב קהילת משתמשי האינטרנט מהמגזר החרדי, והוא זוכה לתפוצה רחבה. חקירת המשטרה בפרשה העלתה כי עשרות נסחטו במשך כשנתיים בסכומים שהסתכמו בעשרות אלפי שקלים שנגבו מדי חודש מקורבנות הסחיטה.