אישום: רצחו צעיר בשביל 130 שקלים

ארטיום רחימוב (26) ואלכסיי פרידלין (30) נאשמים ברצח טזרה טקאו בן ה-21 בחודש שעבר בבית שמש - בשביל לרכוש סמים מכספו של טקאו. הפרקליטות: השניים הודו ברצח, שבוצע באמצעות אבן כבדה וחפץ חד

טזרה טקאו ז"ל

אישום ברצח הצעיר בגלל 130 שקלים: הבוקר (חמישי) הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד שני תושבי בית שמש - ארטיום רחימוב (26) ואלכסיי פרידלין (30) - בגין רצח הצעיר טזרה טקאו בן ה-21. כתב האישום מגולל כיצד תקפו את טקאו עם אבן כבדה וחפץ חד על מנת לשדוד ממנו כסף לרכישת סם - ואז נמלטו מהמקום. בחקירה הודו השניים כי הכו את טקאו למוות על מנת שלא יזהה אותם ויתלונן נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים נטען כי לשניים הייתה היכרות מוקדמת עם טקאו: המעשה אירע ב-22 במאי כאשר השלושה ישבו במבנה נטוש בעיר, ושני הנאשמים עישנו סם מסוג "נייס גיא". בשלב זה סיפר על פי כתב האישום רחימוב לחברו כי טקאו נושא עמו "סכום כסף גדול במזומן" - השניים ביקשו מטקאו כסף והוא סירב.

בשלב זה, טוענים בפרקליטות, השניים תכננו לשדוד ממנו באלימות את הכסף. "במסגרת הקשר סיכמו הנאשמים, כי על מנת שהמנוח לא יזהה את הנאשמים כתוקפים, יגיע רחימוב מאחור, יהלום במפתיע בראשו, ויגרום לו לאבד הכרתו", נכתב בכתב האישום. פרידלין, שהורשע בעבר בעבירת אלימות כלפי בת זוג, המתין בחוץ כדי לוודא שאיש אינו מגיע באזור - ולאחר מכן הצטרף על מנת לקחת את הכסף מכיסיו של טקאו.

לצורך השוד נטל רחימוב אבן גדולה והניף אותה לעבר ראשו של טקאו: "המנוח זעק בכאב וביקש ממנו שיחדול ממעשיו, אולם רחימוב ופרידלין המשיכו להכותו בראשו ובפניו". טקאו זיהה את התוקף רחימוב וביקש ממנו לעצור, אך רחימוב אמר לשותפו לפשע להמשיך להכות את טקאו: "הוא עדיין חי, צריך לגמור אותו" - והשניים הכו אותו בפניו ובגופו על מנת להמיתו, באמצעות האבן וחפץ חד נוסף.

הנאשמים בבית המשפט, ארכיון

"הפסיקו להכות רק כשהמנוח הפסיק לזוז"

עוד מתואר בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יפעת גפן, כי השניים הפסיקו להכות את טקאו רק כאשר הבינו שהוא אינו בהכרה ואינו זז. בשלב זה "קרע פרידלין את כיס חולצתו של המנוח ונטל מתוכו סכום של 130 שקלים" לפי כתב האישום. לאחר מכן שטפו השניים את גופם, זרקו את הבגדים שלבשו והלכו לרכוש סמים בכסף ששדדו.

"במעשיהם המתוארים גרמו הנאשמים בכוונה תחילה למותו של אדם תוך כדי ביצוע עבירת שוד וכדי להבטיח לעצמם בריחה או הימלטות מעונש", טענו בפרקליטות - וביקשו להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

בבקשה להארכת מעצרם טענו בפרקליטות כי השניים הודו במיוחס להם וכי נאספו בזירה ראיות הקושרות את השניים לרצח. "העבירות המיוחסות למשיבים מקימות חשש סביר, ששחרורם יסכן את בטחון הציבור, ולפיכך קמה עילת מעצר נגדם, העבירה מקימה גם חזקת מסוכנות".