תיעוד: עימות עם מנכ"לית "לאומי"

פעילים מקבוצת "באים לבנקאים" התייצבו בבית משפט השלום בתל אביב על מנת להשיב למנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, שהגיעה להעיד במשפט בניסיון למנוע מהם להמשיך בפעילותם והותקפה מילולית. "זה לא בסדר לספר לילדים שלך שאת גנבת?", שאל אחד מהם. "אני מרגישה שהבנות שלי במצוקה", אמרה רוסק עמינח לעיתונאים

מנכ"לית בנק לאומי הגיעה הבוקר (חמישי) להעיד במשפט נגד קבוצת "באים לבנקאים" במסגרת הגשת צו ההרחקה נגדם, אלא שגם נציגיהם לא איחרו לבוא לבית המשפט - ואחד מהם תקף מילולית את המנכ"לית מול המצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לתבוע דין מילדים שהם חייבים זה בסדר, אבל לספר לילדים שלך שאת גנבת זה לא בסדר, נכון?", צעק אחד מפעילי הקבוצה. "לתבוע ילדים ולגרש אותם מהבית זה בסדר, אבל כשמספרים לילדות שלך מה שאת עושה זה לא בסדר? באמת?".

רוסק עמינח לא התייחסה לקריאותיו ונתנה לעיתונאים הצהרה קצרה, בזמן שהפעיל ממשיך לתקוף ברקע. "אני נמצאת כאן היום כאמא של דנה וגל, ואני נמצאת כאן כי אני מרגישה שהבנות שלי במצוקה ואני צריכה להגן עליהן, ואני מבקשת שתכבדו את זה", אמרה.

עו"ד ברק כהן (חדשות 2)

שכרה מאבטח אך אינה חוששת לחייה

מיד לאחר שאמרה את הדברים הללו, עברה רוסק עמינח במהירות לתוך אולם הדיונים בבית משפט השלום בתל אביב. העיתונאים ניסו להפנות אליה שאלות, אך היא סירבה להתייחס. ואילו הפעיל המשיך לתקוף: "רקפת, כשזה לא ערוץ תקשורת שלכם קנוי אז אין לך מה לומר?".

כפי שפרסמנו אמש לראשונה, רוסק עמינח שכרה מאבטח שניצב מחוץ לביתה. עם זאת, הבוקר בבית המשפט, טענה רוסק עמינח בפני חדשות 2 Online כי היא אינה חוששת לחייה.

"לאור ההטרדות הישירות של הבנות, משפחתי נאלצת לעשות שימוש בגורם מקצועי שמתריע על הגעתם של הפעילים לאזור ביתנו, על מנת שבנותיי ימנעו מיציאה מהבית או מכניסה אליו", טוענת רוסק-עמינח בפנייתה לבית המשפט. באחד הסרטונים אף ניתן לראות פעילים של הקבוצה מגיעים לבית הספר התיכון בו לומדת בתה של רוסק-עמינח.

אמש פרסמה לראשונה כתבתנו עמליה דואק כי בעקבות סיפורה של מנכ"לית בנק לאומי, נקט מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן צעד דומה, ופנה לבית המשפט בדרישה להוציא צו הרחקה נגד הקבוצה הפועלת נגד עולם הבנקאות.