תיעוד: סייעת עודדה להכות ילד

בית המשפט התיר לפרסום תיעוד ממצלמות האבטחה בגן ילדים בחיפה, שבו נראית סייעת כשהיא מעודדת את הילדים להכות את חברם כעונש על התנהגותו. בשבוע שעבר נגזרו עליה 5 חודשי עבודות שירות אך אמו של הילד שהותקף טוענת: "העונש היה צריך להיות חמור יותר"

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר היום (ראשון) לפרסום תיעוד של סייעת שעודדה את ילדי הגן להכות את אחד הילדים האחרים כעונש על התנהגותו. "אני קוראת להורים להיות קשובים להתנהגות ילדיהם ולא לוותר על מצלמות בגנים", אמרה אמו של הילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שבוע לאחר שגזר עליה חמישה חודשים של עבודות שירות, התיר בית המשפט המחוזי בחיפה לפרסם את תיעוד מצלמות האבטחה שבו נראית סייעת בגן ילדים בקריות כשהיא מפצירה בילדי הגן להכות בזה אחר זה ילד בן 3 כדי ללמדו לקח. לפני שגייסה את הילדים לתקיפה, נראית הסייעת בתיעוד כשהיא מושכת את זרועו של הילד בחוזקה ואז קוראת לשתי ילדות לגשת ולהרביץ לו.

לנוכח התיעוד קבעה השופטת רונית בש, כי הסייעת פגעה בשלמות גופו, וכן בביטחונו ובכבודו של הילד אשר ניצב חסר ישע מול האלימות וההשפלה שהופגנה כלפיו מצד חבריו לגן.

"עצוב ושפל שבאף שלב היא לא התנצלה, להיפך – היא שמה את עצמה במקום שהיא הקורבן והפילה את האשמה על ילד בן 3", אמרה אמו של הילד לאחר מתן גזר הדין. "אנחנו חושבים שהעונש היה צריך להיות חמור יותר. לאורך כל הדרך עסקנו בלעטוף את הילד ולהשקיע בתפקודו ובשיקומו יותר מאשר בללחוץ על הפרקליטות ולהשפיע על חומרת העונש. אני קוראת להורים שיהיו רגישים וקשובים לשינויים בהתנהגות של ילדיהם ושלא יוותרו על מצלמות בגנים".

למרות המראות הקשים שעלו מהתיעוד, לא כולם היו תמימי בסוגיית חומרת העונש שהושת על הסייעת. "מה היא בדיוק עשתה? אמרה לילדים 'קומו ותחזירו לו'? אז מה?", תהה בעלה של הסייעת טרם הכרעת הדין.

הסייעת מצדה דווקא הביעה חרטה על המעשה. "הנאשמת מבינה את הבעייתיות בהתנהגות שהייתה בכיתה והיא  מצטערת על כך", מסר סנגורה, עו"ד שאדי סרוג'י. "אנחנו מקווים שכשתסיים את עבודות השירות הכל יהיה כבר מאחוריה".