נסגר התיק נגד השוטר שהכה חייל ממוצא אתיופי

המקרה שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online הצית את מחאת בני הקהילה האתיופית. הערב החליט היועמ"ש לאמץ את ההחלטה שלא להגיש נגדו כתב אישום פלילי. במשטרה הביעו פליאה: "הוא כבר פוטר"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט הערב (ראשון) לאמץ את המלצת פרקליט המדינה והמחלקה לחקירות שוטרים, לפיה יש לסגור את תיק החקירה הפלילי שנפתח בעניינו של השוטר החשוד בהכאת החייל דמאס פיקאדה בחולון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה, שתועד על ידי מצלמות אבטחה ופורסם לראשונה בחדשות 2 Online הצית את מחאת יוצאי אתיופיה, שהתפשטה בשבועות האחרונים. בני הקהילה דרשו מהמשטרה לשנות את האופי האלים, כך לטענתם, של השוטרים מולם.

למרות החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק, הוחלט על פי קביעת המחלקה לחקירות שוטרים להעביר את העניין למחלקת המשמעת של משטרת ישראל אשר תבחן במישור המשמעתי את התנהלות השוטר באירוע.

ההחלטה תמוהה מאחר והשוטר כבר פוטר מהמשטרה. בכירים במטה הארצי אומרים כי לעניין זה להחלטת מח"ש והיועץ המשפטי לממשלה אין בפועל כל משמעות. בכיר במטה אף הביע פליאה על תוצאות החקירה שהובילו להחלטה שלא להעמיד את השוטר לדין פלילי.

החלטה נוספת התקבלה גם באשר לחייל שנראה כשהוא סופג את המכות בסרטון: על פי החלטת היועמ"ש, מכלול נסיבות האירוע אינו מצדיק את העמדתו לדין בגין תקיפת שוטר ועל כן התיק נגדו ייסגר אף הוא.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "החלטת מח"ש בעניין העברת החומר להמשך טיפול מחלקת משמעת אינה רלוונטית וזאת משום שההליך המשמעתי כבר הסתיים בפיטוריו של השוטר". עוד נמסר כי "מבלי להיכנס לצנעת הפרט נציין כי מדובר בשוטר שהיה בתקופת ניסיון והאירוע בסרטון היה רק מרכיב אחד מהנתונים שעמדו בבסיס פיטוריו".

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, גלעד שלמור וברהנו טגניה.