פרסום ראשון: התלמידים שהפיצו תמונות עירום של המורה יועמדו לדין

לפני כתשעה חודשים הפיצו שישה תלמידי תיכון באשקלון תמונות אינטימיות של המורה שלהם, לאחר שחיטטו בטאבלט שלה בזמן ההפסקה. כעת הם צפויים לעמוד בפני כתבי אישום שבגינם הם עשויים להישלח למאסר

אילוסטרציה (רויטרס)

פרקליטות מחוז הדרום תגיש בימים הקרובים כתבי אישום נגד שישה תלמידי תיכון באשקלון, לאחר שהפיצו תמונות עירום של המורה שלהם בוואטסאפ וברשתות החברתיות - כך נודע לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בספטמבר 2014 נתנה המורה את הטאבלט שלה לצורך לימודים לאחת התלמידות ששכחה את המכשיר שלה בבית. בהפסקה חיטטו התלמידים במכשיר ומצאו בתוכו כ-20 תמונות עירום של המורה. חלק מהתלמידים צילמו את מסך הטאבלט והפיצו את התמונות.

כעת עומדים שישה תלמידים בפני אישומים בגין פרסום תועבה וחדירה לצנעת הפרט - עבירות שבגינן הם עשויים להישלח למאסר. "המורה עשתה שימוש לא ראוי בטאבלט שניתן לה על ידי משרד החינוך לצורך לימודים", אמר עו"ד נתן שרייבר, פרקליטו של אחד התלמידים.

המורה: "הקריירה שלי נהרסה"

"אני בהלם, הקריירה שלי נהרסה ברגע, התלמידים צריכים להתבייש", אמרה המורה בשיחה עם חדשות 2 Online לפני כתשעה חודשים. "אני בהלם, בשוק והמומה ממה שקרה על לא עוול בכפי. אני קורבן בסיפור הזה, מדובר בחדירה לפרטיות שנעשתה כנגדי וכל זה מתוך רצון כמורה ומחנכת בישראל לעזור לתלמידה בשיעור".

"הלוויתי את הטאבלט לתלמידה ולא ידעתי שברגע שאני מכניסה כתובת של חשבון ג'ימייל פרטי, המידע מהטלפון שלי עובר באופן אוטומטי", הסבירה המורה. "אף אחד לא טרח ליידע אותי שאם אני מכניסה את כתובת המייל הפרטית שלי, כל החיים הפרטיים שלי בעצם עוברים יחד עם זה - גם אם היו שם תמונות עירום ביני לבין בעלי".