הפרקליטות לאלון חסן: תואשם בשוחד

מי שעומד מאחורי חשיפת פרשת פישר יואשם בקרוב בעצמו בפרשה אחרת: יושב הראש לשעבר של ועד העובדים בנמל אשדוד יואשם בגין שורה ארוכה של עבירות, בהן שוחד, קבלת דבר במרמה וסחיטה באיומים. על פי החשד נהג חסן לנצל את מעמדו בנמל על מנת להשיג התקשרויות כספיות פסולות לחברות שבבעלותו או שמקורבות אליו

יועמד לדין בכפוף לשימוע (פלאש 90)

פרסום ראשון: פרקליטות מחוז דרום הודיעה היום (רביעי) לאלון חסן, לשעבר יושב ראש ועד העובדים בנמל אשדוד, כי הוא צפוי לעמוד לדין בכפוף לשימוע בגין שורה ארוכה של עבירות, בהן שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וסחיטה באיומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנתיים פורסם בחדשות 2 תחקיר של יוסי מזרחי ועמליה דואק שחשף את האימפריה הכלכלית שהקים במקביל לעבודתו בנמל אשדוד, שכללה בין היתר חברת הובלות וחברת מוצרי ניקוי בבעלותו וכן חברות נוספות הקשורות אליו, כשהבולטת בהן היא "דנה לוגיסטיקה" המספקת מוצרים שונים לנמל.

על פי החשדות, חסן ומנכ"ל נמל אשדוד לשעבר שוקי סגיס ניצלו את מעמדו של חסן בנמל על מנת להשיג התקשרויות כספיות פסולות לחברת "דנה לוגיסטיקה". בשנים 2010-2013 קיבלו על פי החשד חסן ואחרים הטבות הנאה אסורות בהיקף של מיליוני שקלים.

נמל אשדוד במוקד הפעילות (יח"צ נמל אשדוד)

חברת "דנה לוגיסטיקה" היא חברה פרטית שמורכבת מבני משפחתו של חסן וממקורביו האישיים והעסקיים ושהורשתה על פי החשד לפעול בתוך הנמל "על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ושל מקורביו".

"חסן וסגיס פעלו לכאורה בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה כדי שחברת דנה לוגיסטיקה תקבל חוזרים ועובדים מלקוחות מובילים בנמל", נמסר מהפרקליטות. עם זאת, כתב החשדות לא מייחס למנכ"ל לשעבר סגיס קבלת כספים לכיסו.

שורת החשדות המלאה נגד חסן כוללת לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור בתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.