סוחר סמים הורשע בהעלמת הכנסותיו

תושב ראשון לציון בן 37 הורשע בסחר בסמים וגם בעבירות מס – אותן ביצע במסגרת פעילותו כסוחר סמים. "אפילו אם אסורה ההתעסקות על פי החוק ונובעת ממקור בלתי חוקי, עדיין הרווח שהופק ממנה מהווה הכנסה חייבת", הסבירה השופטת בפסק הדין

ארכיון

הוסיף חטא על פשע: בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע בשבוע שעבר סוחר סמים - לא רק בגין עבירות הסמים שביצע - אלא גם בכך שלא הוציא חשבוניות ללקוחותיו עבור מכירת הסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי פסק הדין הייחודי, הורשע אסף פיינשניידר, תושב ראשון לציון בן 37, בעבירות סחר והן בעבירות טכניות ובהן אי הודעה על פתיחת עסק, אי הגשת דוחות ואי ניהול ספרים לגבי הפעילות העסקית של הסחר בסמים, וזאת בעקבות חקירה משותפת ליחידת יהלום ברשות המסים ולמחוז מרכז של המשטרה.

כתב האישום נגדו הוגש כבר לפני כשנה ובמהלך המשפט הודה פיינשניידר באי הגשת דוחות על הכנסות בעסקו, אך תירץ זאת בכך שכלל לא היה לו עסק, אלא שכל החומרים והכלים שנתפסו ברשותו היו לצורך שימוש עצמי.

"ההתעסקות אסורה, אך הרווח ממנה מהווה הכנסה חייבת"

לאחר שנשמעו עדויותיהם של 15 עדי תביעה, הגיעו עורכי הדין להסדר לפיו הודה פיינשניידר בעבירות של סחר בסמים במהלך תקופה של כ-12 שנה. עם זאת, בעניין עבירות המס דרשו עורכי דינו לבטל את האישומים בטענה כי במאות כתבי אישום על עבירות סמים המוגשים מדי שנה לבית המשפט, לא צורפו מעולם עבירות מס.

רשות המסים ומחוז מרכז במשטרה הוכיחו כי בשנים האחרונות קיימת מגמה של רשויות החוק לבצע אכיפה כלכלית משולבת כפועל יוצא של החלטת ממשלה בעניין, ובמסגרתה הוגשו נגד סוחרי סמים כתבי אישום בסעיפים מהותיים כמו העלמת הכנסה.

השופטת שרית זמיר קיבלה את עמדה זו וקבעה כי אין להבחין בין מקור חוקי למקור לא חוקי. "אפילו אם אסורה ההתעסקות על פי החוק ונובעת ממקור בלתי חוקי, עדיין הרווח שהופק ממנה מהווה הכנסה חייבת", ציינה השופטת בפסק הדין.