אחרי 13 שנים: אחרון אסירי "מחתרת בת עין" שוחרר

לאחר הודעת הפרקליטות כי לא תערער על החלטת ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לקצר את עונשו של שלומי דביר בשנתיים, שוחרר אחרון אסירי "מחתרת בת עין" מהכלא. עורך דינו: "מסכת ייסורים מנעו את את שחרורו מוקדם יותר"

דביר בהארכת מעצרו. ארכיון (חדשות 2)

חבר "מחתרת בת עין" שלומי דביר השתחרר היום (שישי) מהכלא לאחר שריצה 13 שנות מאסר בגין עבירות נשק וניסיונות לביצוע פיגועים. דביר, אב לשמונה ילדים, היה מראשי המחתרת שתכננה לפגוע בפלסטינים על רקע גל הפיגועים ששטף את ישראל לפני יותר מעשור, והוא אחרון אסיריה שנותר במאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע החליטה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לקצר בשנתיים את עונש המאסר שהוטל עליו ולשחררו בתום 13 שנות מאסר. בתוך כך הודיעה הפרקליטות בצהריים כי אין בכוונתה לערער על ההחלטה ולפיכך הוחלט בשב"ס לשחרר את דביר עוד היום.

"ברגשות מעורבים אנחנו מקבלים את שחרורו של שלומי לאחר מסכת ייסורים וטלטלות שמנעו את שחרורו מוקדם יותר, כפי שהיה צריך להיות", מסר בתגובה עורך הדין עדי קידר המייצג אותו מטעם ארגון 'חוננו'. " אנו נמשיך להיאבק בהתייחסות הקיצונית לאסירים הביטחוניים היהודיים".

היישוב בת עין, בו התארגנה המחתרת (www.bat-ayin.org)

בפברואר האחרון שוחרר מהכלא חבר המחתרת עופר גמליאל לאחר שריצה 12 שנות מאסר. הוא הורשע יחד עם חבריו בתכנון פיגוע גדול במיוחד באמצעות פיצוץ של עגלת תופת בכניסה לבית הספר לבנות בשכונת א-טור במזרח ירושלים.קבוצת "מחתרת בת עין" כללה את האחים שלמה ושחר דביר-זליגר, עופר גמליאל וירדן מורג. הם נתפסו באפריל 2002 על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל והורשעו בניסיון לבצע פיגוע ובעבירות נשק.